Uncategorized @lt

Kosulys: ką daryti, kad jis neužsibūtų

Kosulys gali atsirasti dėl daugybės priežasčių ir lydi daugelį peršalimo ligų. Ne visi atsižvelgia į tai, kad kosulys būna skirtingų tipų, o jiems gydyti reikia ir skirtingų strategijų.

Kodėl kosulys būną skirtingas?

Kosėjimas yra kūno refleksas, kai iš kvėpavimo takų šalinamos gleivės ar svetimkūniai. Dažniausiai kosulys yra vienas iš kvėpavimo takų ligų simptomų. Tačiau jis atsiranda ir dėl kitų ligų, alergijų, rūkymo, kai kurių vaistų vartojimo.

Priklausomai nuo ligos ar kitos kosulio priežasties, skiriasi ir kosulio tipas, intensyvumas, paros laikas, kada kosėjama intensyviausiai. Susirgus, dažniausiai kosulys būna „sausas“ pačioje ligos pradžioje. Vėliau pradedama atsikosėti iškosėjant sekretą.

Jeigu kosulys atsiranda staiga ir trunka iki trijų savaičių, jis laikomas ūminiu. Persirgus kosulys dar kuriam laikui gali likti, nekeldamas didesnės grėsmės, ir tokiu atveju vadinamas poūminiu. Tačiau jeigu kosulys užsitęsia ir trunka ilgiau nei aštuonias savaites – tai jau lėtinis kosulys, reikalaujantis kompleksinių tyrimų ir sprendimų.

Kaip palengvinti kosulį?

Kol kosulys yra „sausas“, galima jį kiek slopinti, kad jis per daug neišvargintų gerklės. Tačiau kai jau pradedama atsikosėti iškosėjant sekretą, kosulio skatinti nereikia. Užslopinus kosulio refleksą, gleivės gali pradėti kauptis bronchuose, sukelti uždegimą. Geriau skatinti atkosėjimą, kad gleivės kuo greičiau pasišalintų ir nesukeltų papildomų sveikatos problemų. Jeigu kosulys kyla dėl specifinių ligų, dėl šių priemonių būtina tartis su gydytoju.

Kosulį palengvina tokios natūralios priemonės:

  • Šiltas vanduo su išspaustos citrinos sultimis su medumi;
  • Tarkuotas imbieras, užpiltas karštu vandeniu;
  • Šiltos vaistažolių arbatos;
  • Fermentas bromeleinas, esantis ananasuose;
  • Čiobrelių arbata arba sirupai su čiobreliais.

Vengiant cheminių vaistų ir jų keliamų šalutinių poveikių, kosulį gydyti galima natūralių sudedamųjų dalių preparatais. Jie mažina uždegimą bronchų gleivinėje, reguliuoja ir normalizuoja per daug išsiplėtusį kosulio centrą (centrinę alfa simpatinę nervų sistemą), kuris siunčia kosulio dirginimus, mažina spazmus bronchuose. Labai svarbu, kad jie neslopina kosulio centro.

Nors daugelis galvoja, kad efektyviai gydo tik cheminiai vaistai, tačiau natūralios sudėties preparatai turi tiek pat efektyvų antispazminį, priešvirusinį, priešuždegiminį, antialerginį poveikį, stimuliuoja imuninę sistemą, atstato beta simpatinę autonominę nervų sistemą, kuri yra atsakinga už organizmo reakciją kilus grėsmei.

Jeigu norite daugiau sužinoti apie tokius preparatus arba jų įsigyti spauskite čia.

Dalintis