Sezoninė alergija. Paprasti patarimai padėsiantys ją įveikti greičiau
Jei esate susidūręs su sezonine alergija, tuomet žinote, kad pavasarinė alergija gali būti ne tik nemaloni, bet ir sutrikdyti įprastą dienos, savaitės ar net viso mėnesio ritmą – atitraukti nuo svarbių darbų dieną ir neleisti kokybiškai pailsėti naktį. Laimei, šiuo metu rinkoje yra nemažai produktų, galinčių palengvinti alergijos simptomus. Derinant skirtingus alergijos valdymo metodus, galima ženkliai pagerinti savo gyvenimo kokybę. Kviečiame skaityti toliau ir sužinoti, kokios priemonės ir būdai gali padėti.
Tiksli diagnozė leidžia geriau įvertinti rizikas
Alergija, tai organizmo atsakas (deja, pernelyg stiprus) į tam tikrą medžiagą ar medžiagas (alergenus). Sezoninė alergija arba pavasarinė alergija dažnai siejama su žiedadulkėmis, nes būtent pavasarį žydi daugelis augalų. Tačiau alergija žiedadulkėms gali tęstis ir ilgiau, be to – jei esate alergiškas keliems skirtingiems dalykams, alergija gali užklupti skirtingais metų laikais. Pirmas žingsnis, įtariant alergiją – tyrimai. Tik tiksliai žinodami, kam esate alergiški, galėsite vengti alergenų ir pasilengvinti savo gyvenimą.
Alergijos simptomai ir kaip juos sumažinti
Deja, alerginė sloga nėra išgydoma. Tačiau pasitelkus fizinius „kovos“ su alergija būdus, galima gerokai sumažinti jos simptomus bei pasirūpinti, kad kvėpavimo takai vėl galėtų mėgautis gaiviu oru be jokių trikdžių. Dažniausiai pasireiškiantys alergijos simptomai, tai:
- Nuolat tekanti nosis,
- Čiaudulys,
- Nosies, gerklės kutenimas, perštėjimas,
- Akių sausumas, perštėjimas, paraudimas.
Pirmą kartą sezoninės alergijos simptomus lengva supainioti su peršalimo, kai kurie pacientai sako, kad simptomai panašūs į sinusito ar anginos, tik nekyla aukšta temperatūra, o simptomai tęsiasi gerokai ilgiau.
Jei jums diagnozuota alergija konkrečioms žiedadulkėms, reikėtų imtis paprasčiausių atsargumo priemonių ir jų tiesiog vengti:
- Neiti į lauką tada, kai žydi jus alergizuojantys augalai (pvz., lazdynai žydi balandį, beržai žydi gegužę, kvapioji gardūnytė – liepą–rugpjūtį ir t. t.),
- Namus vėdinti tik ryte (kai iškrenta rasa) arba po lietaus, kai ore būna mažiau alergenų,
- Automobiliu važiuoti tik uždarytais langais, 1–2 kartus per metus keisti salono oro filtrus, rinktis aukštesnės kokybės, antialerginius, pavyzdžiui, su aktyvintosios anglies filtru,
- Jei pasivaikščiojimas lauke – neišvengiamas, eiti į lauką su medicinine veido kauke arba respiratoriumi,
- Grįžus iš lauko nusiprausti po dušu, pasikeisti rūbus, lauko drabužius laikyti uždaroje spintoje ar kambaryje, kur jie nesiliestų su kambariniais jūsų rūbais.
Priklausomai nuo alergijos stiprumo, vien tokie fiziniai barjerai gali padėti gerokai sumažinti alergijos simptomus. Tačiau esant stipresniems alergijos atvejams, padėti gali įvairios natūralios priemonės ir vaistai.
Priemonės, padėsiančios kovoti su alergija
Sumažinti alergijos simptomus gali įvairios natūralios priemonės. Viena paprasčiausių ir veiksmingiausių – tai jūros vanduo. Jis padeda išplauti nosyje susikaupusias žiedadulkes ar kitus alergenus, atkimšti nosį. Užsikimšusi nosis, kvėpavimo takai, tai vienas dažniausių sezoninės alergijos simptomų. Jūros vanduo geras tuo, kad jį galima naudoti pagal poreikį, prie jo nėra priprantama, jis nesausina gleivinės.
Taip pat padėti gali ir imuniteto stiprinimui skirti papildai su vitaminu C, cinku, vitaminu D. Pavyzdžiui, vitaminas C yra antioksidantas, kurio poveikis yra naudingas su alergija kovojančiam organizmui. Uždegimines reakcijas skatina laisvieji radikalai, kurie susidaro alerginių reakcijų metu. Vitaminas C padeda mažinti uždegimą. Daugiau apie sezoninę alergiją galite skaityti šiame straipsnyje.