Kvėpavimo takų stiprinimas, Peršalimas

Gerklės skausmas – varginantis simptomas, neleidžiantis pailsėti nei dieną, nei naktį. Jis gali užklupti ne tik žiemą, bet ir vasarą,

ypač jeigu tenka būti prie veikiančių kondicionierių. Neretai gerklės skausmas sugadina ir atostogas, kai norėdami atsigaivinti daugiau laiko praleidžiame prie vandens. Kaip padėti sau, kai gerklė ima siųsti pavojaus signalus?

Kodėl skauda gerklę?

Apie pavojaus signalus užsiminta ne veltui: gerklės skausmas yra organizmo gynybinė reakcija į ligos sukėlėją, pranešanti apie tai, kad į kūną pateko infekcija. Gerklės skausmo priežastimi daugeliu atveju būna virusai, taip pat bakterijos, grybeliai, parazitai.

Dažniausiai gerklę skauda, kai susergama peršalimo ligomis dėl rinovirusų. Nusilpusi imuninė sistema, stresas, alergijos, rūkymas ir alkoholio vartojimas – priežastys, taip pat galinčios išprovokuoti gerklės skausmą.

Ryklės uždegimas turėtų išgyti per 7-10 dienų. Jeigu jis užsitęsia ilgiau, gali nusileisti iki gerklų ir sukelti komplikacijų. Dėl to reikėtų nenumoti ranka ir į nedidelį gerklės skausmą ir padėti savo gerklei greičiau pagyti.

Gerklės gydymas be vaistų

Patinusi, skaudanti, perštinti gerklė kelia labai nemalonius pojūčius, darosi sunku kalbėti, nuryti maistą, seiles. Nesant sudėtingų būklių, geriausia organizmui padėti gyti naudojantis natūraliomis priemonėmis, kurios nealina organų ir neturi kitų šalutinių poveikių, bet efektyviai kovoja su infekcija.

Tad ko imtis iš karto, kai pajutote gerklės skausmą, kas efektyviai jį malšina?

  • Gerklės skausmą mažina kmynų užpilas, šiltame vandenyje išmaišytas medus ir citrinų sultys, ciberžolė su šiltu pienu, imbierų arbata, gerklės skalavimas svogūnų sultimis.
  • Kai skauda gerklę, reikia vengti visko, kas ją dar labiau dirgintų: rūkyto, aštraus, labai sūraus maisto, citrusinių vaisių, karštų patiekalų ir gėrimų. Verta atsisakyti saldintų maisto produktų ir gėrimų, nes cukrus kuria palankią terpę daugintis bakterijoms.
  • Kalbėti skaudant gerklei reikėtų mažiau ir tyliau.
  • Reikėtų gerti daug skysčių: vaistažolių arbatų, vandens, kompotų. Kofeino ir alkoholio turinčių gėrimų reikėtų atsisakyti.
  • Patalpų orą palanku drėkinti, nes sausas oras dar labiau dirgina gerklės gleivinę.

Galima skalauti gerklę ramunėlių, medetkų, šalavijų, miškinių sidabražolių ištraukomis. Taip pat gelbsti skalavimas šiltu vandeniu su žiupsneliu sodos arba druskos. Tirpalas turi būti silpnas, kad nedžiovintų gerklės. Gerklės skalavimas padeda sumažinti virusų ir bakterijų kaupimąsi gerklėje ir lengvina gijimą. Skalauti gerklę reikėtų kas pusvalandį – dvi valandas.

Natūralios sudėties preparatai taip pat efektyviai mažina skausmą, skatina gijimo procesą, užkerta kelią uždegimo plitimui. Itin vertingi ir su gerklės uždegimu greitai kovoja preparatai, turintys šaltalankių, medetkų, arbatmedžio, cinamono, pipirmėčių aliejų. Jeigu norite apie tokius preparatus sužinoti daugiau: spauskite čia.

Dalintis