Kepenų sveikata, Virškinimo sistema

Niekam ne paslaptis, kad žiemos šventės neapsieina be gausiai nukrautų stalų. Užkandžiai, pagrindiniai patiekalai, desertai ir gėrimai dažnai neatitinka sveikos mitybos taisyklių, tad po Kalėdų maratono ne tik jaučiamas papildomų kilogramų prieaugis, bet ir suprastėjusi bendra savijauta. Siekiant atsikratyti sunkumo jausmo bei padėti savo žarnynui atsigauti po patirto maisto kiekio šoko, rekomenduojama detoksikacija, susidedanti iš keleto dalių. Tad kokios jos?

Maistas

Pasibaigus šventėms šaldytuve nusėda ne viena lėkštė maisto likučių, kuriuos ateinančiomis dienomis dažnai stengiamasi suvartoti. Vis dėl to, atsižvelgiant į maisto galiojimo laiką bei žarnyno apkrovimą šventinėmis dienomis, kalėdinio stalo likučius vertėtų iškeisti į lengvai virškinamą maistą, daržoves bei vaisius, daug skaidulų turinčius produktus. Maistinės skaidulos plačiai žinomos kaip organizmo šluota, suaktyvinanti žarnyno peristaltiką – ritmišką jų susitraukimą, padedantį ištuštinti žarnyną. Skaidulinės medžiagos taip pat mažina cholesterolio kiekį kraujyje bei padeda reguliuoti gliukozės koncentraciją, tad po šventinių keptų gardumynų bei desertų padės šiems svarbiems kraujo rodikliams grįžti į normą.

Gėrimai

Gerkite pakankamai vandens – jis padeda per kepenis ir inkstus pašalinti organizmui žalingas medžiagas, gautas su maistu bei gėrimais. Vanduo taip pat mažina apetitą, tad padės suvartoti mažesnį kiekį maisto ir palengvins žarnyno apkrovą. Jei nemėgstate vandens, reikiamą skysčių kiekį galima gauti geriant arbatas, tačiau svarbu, kad jos būtų nesaldintos.

Judėjimas

Vaikščiojimas bei judėjimas yra ypač svarbūs normaliai žarnyno motorikai palaikyti. Jei jaučiatės apsunkęs ar jūsų virškinimo procesas yra sutrikęs – išeikite pasivaikščioti, atlikite trumpa mankštą. Judėjimas padės suaktyvinti ir jūsų žarnyno raumenis bei padės greičiau suvirškinti suvartotą maistą.

Pasirūpinkite savo kepenimis

Kepenys yra pagrindinis detoksikuojantis organas, per kurį su krauju prateka visos suvartotos medžiagos. Kepenys šias medžiagas paverčia į junginius, kuriuos organizmas gali lengvai pašalinti. Šiam gyvybiškai svarbiam organui šventiniu laikotarpiu tenka nemažas krūvis: maistas, alkoholiniai bei gaivieji gėrimai, vaistai ir net prieššventinio valymo priemonės gali apsunkinti kepenų veiklą bei jas pažeisti. Padėti atstatyti kepenų funkcijas gali natūralios priemonės, kaip kiaulpienių šaknys bei artišokų lapai. Šios vaistažolės neutralizuoja bei suriša kenksmingus įvairių medžiagų skilimo produktus bei skatina tulžies nutekėjimą, taip iš kepenų pašalindamos minėtus toksinus. Kita vertinga vaistažolė – tikrasis margainis. Jo sudėtyje esantis silimarinas pasižymi detoksikacinėmis savybėmis – veikdamas priešuždegimiškai neleidžia toksinams patekti į kepenų ląstelių vidų ir skatina jų pasišalinimą. Siekiant optimaliausios kepenų regeneracijos, svarbu silimariną vartoti su cholinu – medžiaga mažinančia kepenų suriebėjimą bei skatinančią kepenų atsistatymą.

Jei norite sužinoti daugiau, apie kepenų atstatymo būdus, spauskite čia.

Dalintis