Lotos Pharma, Sąnarių sveikata

Sąnarių problemos gali kamuoti tiek jauną, tiek seną. Sėslus gyvenimo būdas, daugelis darbų – prie kompiuterio, antsvoris, lemia tai, kad sąnarių skausmas, sumažėjęs mobilumas apsunkina gyvenimą vis jaunesniems žmonėms. Šiame straipsnyje norime papasakoti apie tai, ką galite pradėti daryti jau šiandien, kad jūsų sąnarių sveikata pagerėtų, raumenys sustiprėtų, o jūs pasijustumėte bent 10 metų jaunesni. Skaitykite toliau!

Kodėl antsvoris kenkia sąnariams?

Dažnai sakoma, kad jei didesnis kūno svoris yra stabilus (staigiai nekyla, nekrenta), tai žmogus prie jo pripranta ir jaučiasi lyg tai būtų jo norma. Ir tai yra tiesa, tačiau tik iš dalies. Priprantama, kad batus užsimauti pavyksta tik prisėdus, kad reikia saugos diržo prailginimo skrendant lėktuvu ir t. t. Visgi mūsų sąnariai nėra labai patenkinti didesniu kūno svoriu. Kodėl?

Sąnariams tenkantis krūvis judant yra daug didesnis nei būtų galima pagalvoti. Antsvoris, nutukimas turi didelės įtakos mūsų sąnarių sveikatai. Judant su papildomu svoriu greičiau dėvisi mūsų sąnariai, tiksliau – jungiamieji audiniai aplink sąnarius, ypač kelių, todėl ilgainiui šios „pagalvėlės“, kurios sušvelnina smūgius, pradeda plonėti. Galų gale kremzlinis audinys gali tiek išdilti, jog sąnarys pradės trintis kaulu į kaulą. O tai yra skausminga, gali mažinti sąnario lenkimo amplitudę, o ilgainiui – reikės sąnario keitimo operacijos. Iki tol nemalonius pojūčius nerekomenduojama maskuoti vaistais nuo skausmo, nes jie nesprendžia problemos.

Ką daryti, jei sąnarius jau skauda

Žinoma, pirmiausia reikėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris pasiūlys, ką geriausia daryti jūsų individualiu atveju. Tačiau bendrai reikėtų turėti omenyje, jog sąnarių sveikatą galima pagerinti 3 pagrindiniais būdais:

  • Kontroliuoti kūno svorį. Sumažinus kūno svorį iki optimalaus, sumažėja ir sąnariams tenkantis krūvis. Jei pradėjus daugiau judėti ir šiek tiek mažiau valgyti, svoris nekrenta, verta apsilankyti pas gydytoją, nes svorio augimą gali lemti tam tikros sveikatos būklės.
  • Tikslingai sportuoti. Tvirti ir stiprūs raumenys taip pat atlieka svarbų vaidmenį, kai kalbame apie sąnarių sveikatą. Verta apsilankyti pas kineziterapeutą, kuris gali pasiūlyti sporto programą pagal jūsų fizinį aktyvumą ir nusiskundimus. Stiprinant raumenyną sąnariams bus lengviau atlikti kasdienes užduotis. Todėl svarbūs yra tiek jėgos pratimai raumenims, kaulams, tiek ir bendras fizinis aktyvumas – pavyzdžiui, pasivaikščiojimas, važiavimas dviračiu ir t. t.
  • Užtikrinti pakankamą kiekį maisto medžiagų. Tai apima ir mitybą, ir maisto papildus. Subalansuota mityba, kurioje gausu visų maisto grupių, taip pat gausu daržovių, vaisių yra svarbi tiek reguliuojant svorį, tiek ir norint gauti visas reikiamas maisto medžiagas. Jei jau yra sąnarių pakitimų, gali būti reikalingi maisto papildai, kurie palaiko sąnarių sveikatą. Pavyzdžiui, sąnariams naudingi papildai su gliukozaminu, kolagenu, vitaminu C. Taip pat svarbus vitaminas D, kuris yra susijęs su kaulų sveikata. Taip pat gali padėti kompleksas, kurio  sudėtyje – sąnariams ir raumenims svarbiausios maisto medžiagos: vitaminas D, magnis, nedenatūruotas II tipo kolagenas bei B grupės vitaminai. Jei vartojate gydytojo paskirtus vaistus, dėl papildų vartojimo ir suderinamumo pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

Sąnarių diskomfortas išties yra nemaloni ir varginanti problema. Tačiau atlikus kelis gyvenimo būdo pakeitimus, galima žymiai pagerinti savo gyvenimo kokybę. Ar žinojote, kad net 1 iš 4 suaugusiųjų vargina sąnarių skausmai? Jei vienam sunku imtis pokyčių, pakvieskite kartu sportuoti savo draugą ar kolegą. Daug šansų, kad nesate vienintelis savo aplinkoje, kuris norite pagerinti savo sąnarių sveikatą!

MAGNEFLEFlex sanariams

 

Dalintis