Cholesterolio kontrolei
Lotos Pharma, Širdies sveikata

Cholesterolis – sveikatos srityje dažnai linksniuojamas žodis, tarsi nematomas priešas, tykantis už kiekvieno riebaus kąsnio. Tačiau ar iš tiesų viskas taip prastai? Pasirodo, cholesterolis – ne vien monstras, bet ir itin svarbi mūsų kūno dalis. Tuomet, kai cholesterolio kiekis pasikeičia, prasideda problemos. Šiame straipsnyje mėginame laužyti mitus ir pasakojame, kaip natūraliai „susidraugauti“ su cholesteroliu.

Cholesterolis – gali būti gerasis ir blogasis

Pirmiausia, reikia suprasti, kad cholesterolis nėra vienaskaita. Jis keliauja skirtingomis „transporto priemonėmis“ – lipoproteinais. DTL („blogasis“) cholesterolis – tarsi šiukšlių vežėjas, gabenantis cholesterolį į ląsteles. Jei jo per daug, ląstelės užsipildo, o kraujagyslėse pradeda formuotis apnašos. Tuo tarpu MTL („gerasis“) cholesterolis veikia tarsi tvarkingas vežėjas, surenkantis perteklių ir grąžinantis jį kepenims utilizuoti.

Taigi, kaip sumažinti „blogąjį“ cholesterolį be vaistų?

  • Sveikų riebalų galia: rinkitės produktus su „geraisiais“ riebalais – alyvuogių aliejumi, avokadu, riebia žuvimi. Jie padeda sumažinti DTL ir didinti MTL kiekį.
  • Viduržemio jūros dieta gali tapti jūsų draugė: šis mityba yra gausi vaisių, daržovių, ankštinių kultūrų ir lieso baltymo, tai puikus pasirinkimas cholesterolio kontrolei.
  • Judėjimas: reguliarus fizinis aktyvumas – puikus būdas „sudeginti“ perteklių ir pagerinti bendrą sveikatą.
  • Miegas – geriausias vaistas: pastovus stresas ir miego trūkumas gali padidinti cholesterolio kiekį. Tad pasirūpinkite kokybišku miegu!
  • Gamtos dovanos: į savo valgiaraštį įtraukite česnaką, ciberžolę, migdolus – šie produktai pasižymi teigiamu poveikiu cholesterolio kiekiui.

Natūrali priemonė mažinant cholesterolį – Monakolinas K

Padidėjusį blogojo cholesterolio kiekį kraujyje mažina ir natūralios priemonės – raudonosiomis mielėmis fermentuoti ryžiai. Šių ryžių ekstraktas ypatingas, kadangi jo sudėtyje randami MTL gamybą kepenyse mažinantys junginiai monakalonai. Aktyviausias iš šių junginių monakolinas K dažnai vadinamas natūraliu statinu – jo struktūra yra identiška lovastatinui, o poveikis cholesterolio mažinimui įrodytas moksliniais tyrimais. Raudonųjų mielių ryžiuose be monakolinų aptinkama ir nesočiųjų riebalų rūgščių, sterolių bei izoflavonoidų, kurie veikdami kompleksiškai stiprina monakolino K poveikį. Raudonųjų mielių ryžių preparatai yra dažnas žmonių, netoleruojančių cheminių statinų ar siekiančių išvengti šių vaistų pašalinių reiškinių, pasirinkimas. Nors monakolino K struktūra yra identiška lovastatinui,  raudonosiomis mielėmis fermentuotų ryžių preparatai neretai yra geriau toleruojami dėl savo natūralios kilmės.

Jums taip pat gali būti įdomu!

  • Žmogaus organizmas pats gamina cholesterolį!
  • Jis – pagrindinė ląstelių membranų sudedamoji dalis, be jo neapsieina ir hormonų gamyba.
  • Cholesterolio kontrolei mūsų asortimente.

Dalintis