Stresas ir nuovargis

Įprastą gyvenimą gali sutrikdyti ne tik netikėti įvykiai, bet ir pasikeitusi emocinė būsena. Jeigu prislėgta būsena ima neigiamai veikti gyvenimo ritmą, santykius, darbingumą ir užsitęsia ilgesnį laiką, reikia į tai žiūrėti rimtai.

Paplitęs, bet vis tiek nedaug pažįstamas susirgimas

Depresijos priežastimis gali būtų psichologinė trauma, stresas, problemos namuose, klinikinės priežastys. Šis susirgimas labai komplikuotas, nes yra susijęs su keturiais lygmenimis: jausmais, mintimis, elgesiu ir fizinėmis funkcijomis. Susirgus depresija, nuotaika būna prislėgta, mažėja malonumo jausmas, sumažėja aktyvumas, ir energijos lygis, jaučiamas nuovargis, pablogėja dėmesio koncentracija, susiaurėja interesai, atsiranda apatija ir galimos mintys apie savižudybę. Šie simptomai tęsiasi ne mažiau nei mėnesį.

Depresija gali užklupti staiga, be įspėjimo, tačiau pačios depresijos pradžios žmonės paprastai aiškiai neįsisąmonina – tiesiog diena iš dienos ima darytis sunkiau, o žmogus vis galvoja, kad tai turėtų praeiti. Be to, depresiją gaubia ir nemažai mitų, dėl kurių žmonės vengia net sau pripažinti, kad galėjo ją susirgti. Jie tikisi, kad ėmusis tam tikrų paprastų pokyčių, šis slegiantis jausmas turėtų išnykti.

Depresija yra plačiai paplitęs ir rimtas susirgimas. Skaičiuojama, kad apie 10 proc. žmonių pasaulyje asmeniškai yra kentėję nuo nerimo sutrikimo arba depresijos. Vis dėlto Lietuvoje, kaip ir daugelyje pasaulio šalių, nėra psichikos sveikatos sutrikimų turintiems žmonėms nėra lengvai prieinama psichikos sveikatos pagalba, ir tik pusė sergančiųjų depresija net aukšto ekonominio lygio šalyse gauna gydymą. Iš jų, tik 25 proc. gydomi veiksmingai.

Depresijos gydymas natūraliomis priemonėmis

Tiksliai diagnozuoti depresiją gali tik gydytojai. Jie sudaro gydymo programą, o sunkiais atvejais tai yra ypač svarbu padaryti laiku. Vis dėlto nemaža problema yra tai, kad cheminiai vaistai nuo depresijos sukelia priklausomybę, kurią vėliau gali būti labai sunku nutraukti. Šiuolaikinėje rinkoje jau yra alternatyvų antidepresantams, tad norintys gydyti depresiją natūraliomis priemonėmis tai jau gali padaryti. Šios alternatyvos tinka tiems, kurie bijo pačios depresijos diagnozės, vengia medikamentų ir bijo jų keliamo pašalinio poveikio. Natūraliomis priemonėmis grįsti preparatai tinka turintiems depresinių sutrikimų, sergantiems rudens depresija, turintiems vegetacinę disfunkciją ir vidutinio sunkumo depresiją.

Šias priemones galima vartoti atskirai arba derinti su cheminiais antidepresantais, sumažinant jų dozę. Įdomu tai, kad pirmieji gydymo rezultatai pastebimi jau po 3-4 savaičių. Natūralios priemonės padeda prisitaikyti prie emocinio streso, gerina nuotaiką, padidina darbingumą. Preparatų sudėtyje esančios medžiagos veikia kaip natūralus antidepresantas, padeda kovoti su dažnais depresijos palydovais – nemiga ir lėtiniais galvos skausmais. Šie preparatai ramina, mažina nerimo jausmą. Ir svarbu, kad jie neturi nepageidautinų antidepresantų reakcijų bei nesukelia priklausomybės.

Jei norite sužinoti daugiau arba įsigyti natūralios sudėties priemonių, skaitykite čia.

Dalintis