Kvėpavimo takų stiprinimas, Sveikata

Žiemos metu peršalimo ligos užklumpa dažniau, tačiau gerklės skausmas, kosulys, sloga gali varginti visais metų laikais. Kaip padėti sau ar savo vaikui, kai skauda gerklę? Šiame straipsnyje dalijamės tiek tradicinėmis priemonėmis, kurias paprasta išbandyti namuose, tiek patarimais, ką visiems reikėtų turėti namų vaistinėlėje. Skaitykite ir sužinokite kaip kovoti su gerklės skausmu!

Pasirūpinkite savo namų vaistinėle

Pajutus pirmuosius peršalimo simptomus nesinori nieko kito kaip tik šiltai įsitaisyti po antklode su arbatos puodeliu ir medaus stiklainiuku. Kad taip padaryti išties pavyktų, pasirūpinkite, kad jūsų namų vaistinėlėje būtų svarbiausi peršalimo ligų priešai – vitaminai ir mineralai imunitetui, priemonės simptomams lengvinti bei svarbiausi vaistai. Tuomet tik pajutus peršalimo simptomus nereikės bėgti į vaistinę ir galėsite savo kūnui leisti pailsėti bei sveikti.

  • Temperatūra. Peršalimą ir gerklės skausmą dažnai lygi pakilusis temperatūra, todėl namų vaistinėlėje turėtų būti termometras, kūno temperatūrai matuoti bei vaistai jai malšinti. Tiesa, dėl vaistų vartojimo visada pasikonsultuokite su savo šeimos gydytoju, ypač jei serga vaikas.
  • Skysčiai: arbatos gerklei ir kosuliui. Namų vaistinėlėje verta turėti įvairių arbatų, skirtų peršalimo simptomams lengvinti. Tradiciškai mūsų protėviai gerdavo aviečių žiedų ir lapų arbatą, putinų uogų arbatą ir kitas. Šiandien jų galite įsigyti vaistinėje, o vaistininkas tikrai pakonsultuos, ką geriausia įsigyti. Skysčiai sergant yra labai svarbu, todėl turėkite ir savo (ar vaikų) mėgstamos arbatos, kad būtų lengviau išgerti didesnį kiekį skysčių.
  • Imunitetui stiprinti. Pirmieji maisto papildai, kurių turėtume griebtis užklupus peršalimui, tai vitaminas C, D ir cinkas. Jūsų gydytojas gali rekomenduoti ir kitokius maisto papildus. Tačiau šie trys – yra pagrindiniai, o jų yra bene visų imunitetui skirtų vitaminų derinių sudėtyje. Suaugusiems žmonėms įprastai rekomenduojama 500–1000 mg vitamino C paros dozė, 10–20 mg cinko ir 2000–4000 TV vitamino D. Dėl tikslių dozių pasikonsultuokite su vaistininku ar gydytoju.

Peršalimo simptomams lengvinti

Priklausomai nuo to, kurie simptomai peršalus vargina labiausiai, jums gali prireikti priemonių nosiai atkimšti, sekretui skystinti ar tablečių, purškalų gerklės skausmui malšinti, taip pat vaistų nuo skausmo ar temperatūros.

Pastaraisiais metais pradėjo populiarėti įvairūs aliejiniai purškikliai gerklei kaip „Olefar Duo“. Aliejiniai purškikliai patrauklūs savo natūralia sudėtimi bei švelniu veikimu – aliejus sudrėkina sudirgintą gleivinę bei ją ramina, padeda sumažinti perštėjimą, dirginimą. Sudėtyje dažnai yra šaltalankių aliejaus, kuriame gausu vitamino C ir flavonoidų. Aliejiniai purškikliai dažnai sukurti iš kelių aliejų, siekiant sinerginio veikimo ir kuo geresnio rezultato.

Gerklės skausmui malšinti gali padėti ir natūralios priemonės, tokios kaip gerklės skalavimas ramunėlių nuoviru ar druskos tirpalu su lašeliu jodo. Varginant slogai padėti gali eteriniai aliejai (jų garinimas). Tam tinka arbatmedžių, kėnių, mėtų ir panašūs stiprių kvapų aliejai, kurie gali padėti lengviau kvėpuoti. Žinoma, turėkite omeny, kad tai – tik bendros rekomendacijos, o dėl konkrečios situacijos ir gydymo plano būtina pasitarti su jūsų gydytoju.

Būkite sveiki, o simptomams užsitęsus būtinai kreipkitės į gydytoją!

Turėkite omenyje, kad pajutus peršalimo simptomus visada reikia kreiptis į gydytoją, jei serga vaikas. Suaugusieji kreiptis turėtų jei kyla itin aukšta temperatūra, jei per 3 dienas simptomai negerėja ar jei pastebite kitų peršalimui nebūdingų, stiprių simptomų. Naminės priemonės, tokios kaip arbatos ar eteriniai aliejai gali palengvinti simptomus, tačiau esant sunkesnei ligos eigai ar komplikacijoms yra būtina gydytojo konsultacija ir jo paskirtas gydymas.

 

 

Dalintis