Imuniteto stiprinimas

Koks imuniteto vaidmuo kovoje prieš virusus?

Kartais žmonės tikisi, kad vien valgydami česnakus apsisaugos nuo užkrečiamų ligų, ar sportuodami kartą per savaitę sustiprins imunitetą. Tačiau stiprus imunitetas nėra taip lengvai išsaugomas, o jo reikšmė kartais pernelyg supaprastinama. Kodėl imuniteto reikšmė kovojant prieš virusus tokia didelė?

Imunitetas – apsauginis barjeras

Imuninė sistema – tai daug organų apimanti sistema, sauganti organizmą nuo išorės mikroorganizmų ir reaguojanti į jau patekusius ligos sukėlėjus. Nuo odos iki limfos, nuo blužnies iki kaulų čiulpų – visi šios sistemos elementai turi veikti tinkamai, kad imunitetą būtų galima vadinti stipriu.

Susirgus kai kuriomis ligomis susiformuoja imunitetas specifiškai joms ir žmogus vėliau lieka atsparus joms visą gyvenimą arba ilgą laiką. Tokio paties efekto pasiekiama ir skiepais. Iš tokių ligų yra tymai, raudonukė, vėjaraupiai.

Tačiau toli gražu ne visiems ligų sukėlėjams susiformuoja ilgalaikis imunitetas. Persirgus kai kuriomis ligomis, pavyzdžiui, sukelta noroviruso, susiformuoja trumpalaikis imunitetas tam tikrai viruso padermei. Daugelis ligų gali kartotis, nors kovoje su jomis imuniteto reikšmė taip pat yra lemiama.

Kaip veikia imunitetas?

Imunitetas – tai organizmo gebėjimas gintis nuo bakterijų, virusų, grybelių. Taip pat tai yra ir organizmo gebėjimas pašalinti pakitusias ir mirusias ląsteles. Imuninėje sistemoje dalyvauja daug elementų: kraujas, kaulų čiulpai, užkrūčio liauka, limfa ir limfmazgiai, blužnis, oda, akių, nosies, gerklės ir kitų organų gleivinė, tonzilės, žarnyno mikroflora, fermentai, dalis limfocitų, tam tikros baltyminės medžiagos, koordinuojančios imunines reakcijas. Tam, kad galėtų tinkamai vykdyti gynybos ir šalinimo funkcijas, visi šie imuninės sistemos elementai ir ląstelės turi darniai veikti išvien. Imuniniu atsaku yra vadinama tokia reakcija, kai svetima medžiaga, patekusi į organizmą, yra atpažįstama, organizuojamas imuninis atsakas, ir infekuotos arba pakitusios ląstelės yra naikinamos.

Kai imuninė sistema yra silpna, imuninis atsakas sušlubuoja, ir žmogus gali dažnai sirgti peršalimo, kvėpavimo takų ligomis, skrandžio, žarnyno infekcijomis. Imunitetas ne tik saugo žmogų nuo ligų, bet ir padeda jam pasveikti. Nusilpus imunitetui, sveikimas būna lėtas, sergama sunkiau. Todėl visomis rekomendacijomis, kurios skiriamos norintiems turėtų stiprią imuninę sistemą, reikia vadovautis ne tik esant sveikam, bet ir susirgus, kad pasveikti būtų lengviau, ir taip pat iš karto po ligos, kad liga nepasikartotų. Imuninę sistemą stiprinti ir nuo virusų apsisaugoti arba greičiau pasveikti padeda natūralios sudėties preparatai, apie kuriuos daugiau galite sužinoti paspaudę šią nuorodą.

Dalintis