alergija ziedadulkes
Kvėpavimo takų stiprinimas, Lotos Pharma

Visi susidūrę su sezoninėmis alergijomis žino, koks tai nemalonus ir varginantis etapas. Priklausomai nuo to, kam esi alergiškas, tenka rinktis atostogų datą ar net planuotis mėnesį praleisti gerai kondicionuojamame ofise. Deja, daugelis alergijų po vieną nevaikšto, todėl pabaigus žydėt vienam augalui alergiją sukelia tik pražydęs kitas. Tokiu atveju ne išeitis visu šiltuoju metų laiku „slėptis“ nuo lauke tykančių pavojų. Visgi yra keli metodai, kurie gali šiek tiek palengvinti jūsų alergijos simptomus ir padėti išgyventi šį nemalonų laikotarpį.

Alergijos valdymas – nuolatinis iššūkis

Žiedadulkės ir jų sukeliama sloga, ašarojimas, kvėpavimo takų paburkimas paveikia 10–30 % viso pasaulio žmonių. Vieniems šie simptomai gali būti gana lengvi, kitiems – sunkiai pakeliami. Dėl jūsų individualios situacijos ir galimo gydymo derėtų pasitarti su savo šeimos gydytoju. O šiame tekste norime pakalbėti apie paprastus naminius metodus ir natūralias priemones, kurios gali palengvinti alergijos simptomus.

Sezoninė alergija gera tuo, kad ja gana lengva prognozuoti. Atlikus tyrimus ir išsiaiškinus, kam esate alergiški, pavyzdžiui, jei alergiją sukelia žiedadulkės, galima numatyti kada žydės atitinkamas augalas bei tam pasiruošti. Pasiruošimas gali būti įvairus: jei turite automobilį ar kondicionierių namuose, pakeiskite ar išvalykite oro filtrus, kad šie geriau atliktų savo darbą. Automobilių gamintojai dabar siūlo geresnius, alergiškiems žmonės pritaikytus filtrus, kurie išfiltruoja dar daugiau alergenų. Pasidomėkite, ar tokio tipo filtrų galite įsigyti savo automobiliui. Jei alergijos sezono metu vartojate kokius nors vaistus, užsiregistruokite pas gydytoją ir gaukite jiems receptą, kad turėtumėte po ranka kai prireiks. Visada gera mintis pasiruošti iš anksto, kad alergija neužkluptų netikėtai.

Aktyvusis alergijos periodas – ką daryti?

Jei jau jaučiate alergijos simptomus, nepamirškite svarbiausių alergijos higienos taisyklių. Sezoninė alergija dažniausiai kyla dėl žiedadulkių, todėl labai svarbu kuo labiau pašalinti alergeną iš tų vietų, kur praleidžiate daugiausia laiko. Nėra realistiška tikėtis alergenų išvengti lauke, todėl reikėtų vadovautis šiomis taisyklėmis:

  • Ūmiausiu alergijos periodu į lauką eiti tik tada, kai būtina.
  • Lauke dėvėti medicininę veido kaukę, ją reguliariai keisti.
  • Jei galima, į lauką eiti ryte, kai iškritus rasa ar po lietaus – tada dalis žiedadulkių būna nuplautos.
  • Grįžus iš lauko nusiplauti rankas, lauko rūbus palikti prieškambaryje ar iškart išskalbti.
  • Būnant namuose laikyti uždarytus langus, naudoti kondicionierių.
  • Automobilyje važiuoti uždarytais langais, taip pat naudoti kondicionierių.

Žinoma, šie žingsniai padės sumažins jus pasiekiančių alergenų skaičių, tačiau tikriausiai nepadės visiškai išvengti jaučiamų simptomų. Pagal tai, kokie simptomai jus labiausiai vargina, galite rinktis natūralias priemones jiems lengvinti. Pavyzdžiui, jei kamuoja sloga, padėti gali švelnus nosies plovimas su jūros druskos vandeniu, nosies plovimas su specialiomis sistemomis ir t. t. Varginant akių sausumui, dirglumui, perštėjimui padėti gali akių lašai iš vaistinės – vaistininkas tikrai rekomenduos geriausią variantą. Jei simptomai trukdo dirbti ar atlikti kasdienes užduotis, būtinai kreipkitės į savo šeimos gydytoją – jis nukreips pas reikiamą specialistą ir pasiūlys alergijos valdymo būdų.

Kvepavimo takams sinunorm linija

Dalintis