Imuniteto stiprinimas, Sveikata

Kiekvienas iš mūsų nori gyventi ilgai ir laimingai. Noras paprastas ir kartu labai sudėtingas, ar ne? Apie tai, kas yra laimingas, ilgaamžis gyvenimas bei kaip jį „surasti“ žmonės svarsto jau nuo pat civilizacijos pradžios. Juk puikiai žinome tokius pasakymus kaip „Sveikame kūne – sveika siela.“ ar „Sveikata – didžiausias turtas.“ O ką tai reiškia praktiškai? Ką daryti, kad sveiki ir laimingi išliktumėme kuo ilgiau?

Fizinė kūno sveikata

Viena iš pagrindinių sveikatos formulių – tai sveikas kūnas. Kuo ilgiau pavyks išsaugoti savo kūno funkcijas, tuo paprasčiau ir lengviau bus gyventi bei įgyvendinti savo norus. Ypač vyresniame amžiuje viso kūno sveikata tampa itin aktuali – vaikščioti be skausmo, gebėti pasistiebti ar atsitūpti ir t. t.

Norint, kad kūnas nesentų greičiau nei sensta mūsų protas, derėtų visą gyvenimą rūpintis fizine savo kūno sveikata. Deja, čia nėra „auksinės“ piliulės, kuri garantuos gerą sveikatą. Norint užtikrinti savo kūno sveikatą, juo rūpintis reikės nuolatos. Štai svarbiausi aspektai:

  • Reguliari mankšta. Reguliarus sportas mus turėtų lydėti visą gyvenimą. PSO rekomenduoja 150–300 minučių per savaitę užsiimti vidutinio aktyvumo veikla. Tai važiavimas dviračiu, bėgiojimas, greitas vaikščiojimas, sunkesni darbai sode, kieme. Šias minutes rekomenduojama skaidyti į 30–60 minučių treniruotes kasdien ar kas antrą dieną.
  • Tinkama mityba. Norint, kad kūnas sentų lėčiau, reikia užtikrinti, kad jis gautų visų reikiamų maisto medžiagų. Jūsų lėkštėje turėtų dominuoti sudėtiniai angliavandeniai (kruopos, daržovės, vaisiai). 1 kg jūsų kūno svorio kasdien reikėtų suvalgyti 0,8 g baltymų. Taigi 70 kg sveriantis žmogus turėtų suvalgyti 56 g baltymų kasdien. Taip pat reikėtų vengti kepto maisto, transriebalų.
  • Sveikatos kontrolė. Tai profilaktiniai vizitai pas gydytoją, kurių reikėtų nepamiršti ir kai jums 20-imt, ir kai 60-imt. Profilaktiniai tyrimai gali anksčiau padėti pastebėti, pavyzdžiui, kad širdis gauna per daug apkrovos ar kad stresas neigiamai veikia jūsų sveikatą. Kuo anksčiau pastebėsite problemą – tuo anksčiau galėsite ją spręsti.

 

Imuniteto stiprinimas

Stiprus imunitetas gali padėti apsisaugoti nuo daugelio ligų. Juk tai – vidinė organizmo gynybos sistema, kuri mums padeda išlikti sveikiems ir greičiau įveikti ligas susirgus. Įtraukite šiuos dalykus į savo rutiną, kad padėtumėte savo organizmui:

  • Kokybiškas poilsis. Svarbu ne tik miegoti, bet ir rasti laiko sau malonioms veikloms bei pailsėti nuo darbo bei pareigų namuose.
  • Streso valdymas. Stresas neigiamai veikia visą organizmą. Stresą mažinti gali darbo / poilsio balansas, meditacija, psichoterapija, gyvenimo būdo keitimas.
  • Imunitetui svarbūs vitaminai ir papildai: vitaminas D, omega-3 riebalų rūgštys, vitaminas C.
  • Grūdinimasis. Šaltas dušas ar vonia, pirtis ir kiti metodai gali padėti sustiprinti organizmą.

Giedros mintys ilgam ir laimingam gyvenimui

                      Ne vienas 100-metis interviu su žurnalistais yra pasidalijęs, kad svarbiausia ilgo gyvenimo paslaptis – tai pozityvus mąstymas ir bendruomenė. Daugelis ilgaamžių patyrė įvairių baisių sukrėtimų – pasaulinius karus, okupacijas, artimųjų netektis. Tačiau visi jie neprarado humoro jausmo, džiaugsmo gyvenimu bei pozityvaus požiūrio į pasaulį.

Žinoma, „būk laimingas“ – lengviau tai pasakyti, nei padaryti. Tačiau mūsų mąstymas turi didelę įtaką gyvenimo kokybei. Mąstyti pozityviai dažnai trukdo stresas, daug įsipareigojimų, mažai laiko sau ir savo pomėgiams. Padėti susidėlioti prioritetus gali padėti psichologas. Taip pat įvairios populiariosios psichologijos knygos, kurios padės į pasaulį pažvelgti kitu kampu, išbandyti naujus streso, laiko valdymo būdus. Taip pat verta išbandyti dienoraščio rašymą, meditaciją, jogą.

Žmogus yra sociali būtybė, todėl bendruomenė – taip pat labai svarbi gyvenimo dalis. Atrasti „savo“ žmones gali padėti įvairūs hobiai. Net ir vyresniame amžiuje susirasti bendraamžių galima einant mokytis šokti, tapyti, užsirašius į keramikos ar buriavimo būrelį. Veiklų aplink pilna, tereikia išdrįsti! O aktyvūs hobiai bus puiki proga pajudėti ir įvykdyti rekomenduojamas savaitės aktyvumo minutes. Linkime ilgai išlikti energingiems ir sveikiems!

Dalintis