Tėvams neįmanoma jaustis ramiai, kai jų vaikas sloguoja, be to, negalėdamas lengvai kvėpuoti vaikas darosi irzlus, jam sunku iškęsti tokius simptomus. Kuo vaikas yra mažesnis, tuo sunkiau jam yra kęsti slogą. Sloguojantiems vaikams norisi kuo greičiau padėti, o kaip galime taia padaryti?
Vaikų slogos priežastys
Slogos priežastys būna įvairios: ją gali sukelti virusinė arba bakterinė infekcija, alergija, sudirgimas, vaikams – kartais ir svetimkūnis nosyje. Vis tik dažniausia slogos priežastis yra virusinės peršalimo ligos, kai prasideda ūminis nosies ertmės gleivinės uždegimas, ir ji pradeda išskirti gausų sekretą. Vaikai bene dažniausiai sloga suserga, kai sušąla kojas.
Kūdikiams ir mažiems vaikams peršalimas ir sloga gali būti sunki liga. Vaikas tampa nervingas, irzlus, negali miegoti. Jis gali prarasti apetitą arba jam darosi sunku ryti, tuomet ima mažėti svoris. Nuo slogos vaiką gali vimdyti.
Slogą mažiesiems svarbu gydyti, kad ji neužsitęstų ir neprasidėtų komplikacijos, kurios yra dar pavojingesnės.
Kaip padėti sloguojančiam vaikui?
Koks bebūtų metų laikas, slogą įveikti norisi kuo greičiau. Vaikui pradėjus sloguoti, svarbu gerai valyti jo nosį. Jeigu vaikas jau gali išpūsti nosį, jam reikia tai nuolat priminti, o jeigu dar negali – ją reikia valyti visose vaistinėse parduodamais nosies aspiratoriais.
Greičiau pagydyti slogą ir palengvinti vaiko būklę galima natūraliomis priemonėmis:
- Rūpinkitės, kad vaikas gertų pakankamai skysčių, nes jie suskystina gleives. Tai turi būti nesaldinti ir negazuoti gėrimai, geriausia – šiltos arbatos;
- Reikia periodiškai vėdinti kambarį, gerai ir drėkinti orą. Garintuvą reikėtų valyti kiekvieną dieną;
- Jeigu vaikas jau pakankamai didelis, kad miega savoje lovoje su pagalve, pasistenkite, kad ji būtų kiek aukščiau. Galite pagalvę padėti po čiužiniu, arba priekines lovos kojas pakelti ant knygų ar kito paaukštinimo. Vaikui taip bus lengviau kvėpuoti ir jis geriau išsimiegos;
- Nosytę reikia reguliariai pūsti ar valyti siurbtuku;
- Jeigu sekretas yra tirštas, galima nosį praplauti fiziologiniu tirpalu jį išsiurbiant;
- Duokite vaikams produktų, kuriuose natūraliai yra gausu vitamino C, kalcio, magnio;
- Vaiko kojas reikia laikyti šiltai;
- Jeigu simptomai sunkėja arba nepraeina per 7-10 dienų, būtina kreiptis į gydytoją.
Gydyti slogą galima ir natūraliais preparatais, kurie nesukelia cheminiams vaistams dažnai būdingų pašalinių reiškinių. 100 proc. natūralūs, vaistažolių savo sudėtyje turintys preparatai padeda pasišalinti sekretui, turi imunitetą stiprinantį poveikį, gerina deguonies pasisavinimą, mažina uždegimą ir greitina sveikimą.
Norite apie šiuos preparatus sužinoti daugiau? Spauskite šią nuorodą.