II tipo kolagenas
Lotos Pharma, Sąnarių sveikata

Kiekvienas nori kuo ilgiau išlikti jaunas ir energingas bei gyventi nepriklausomai. Tačiau bene greičiausiai mūsų kūne susidėvi būtent mūsų sąnariai – tos kūno dalys, kurios užtikrina lengvą judėjimą ir galimybę visus buities darbus nudirbti patiems. Taigi šiame straipsnyje pasakojame apie sąnarių ir raumenų sistemas, kaip jas apsaugoti nuo natūralių senėjimo procesų bei kokie maisto produktai bei papildai sąnariams gali būti naudingi.

Sveika gyvensena – gerai savijautai

Norint pasirūpinti savo sveikata derėtų jau nuo jaunystės laikytis sveikos gyvensenos principų. Tai apima tiek sveiką mitybą, tiek ir sportą bei poilsį. Kad sąnariai kuo ilgiau išliktų sveiki, jais rūpintis reikia pradėti jau šiandien. Štai keli dalykai, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį:

  1. Reguliari fizinė veikla. Į savo kasdienę dienotvarkę įtraukus vidutinio intensyvumo fizinius pratimus, tokius kaip vaikščiojimas, plaukimas, joga ar jėgos treniruotės, taip galima išlaikyti raumenų stiprumą, sąnarių lankstumą ir pagerinti kaulų tankį. Svarbu pasirinkti pratimus, kurie neperkrauna sąnarių, bet skatina judėjimą ir raumenų veiklą.
  2. Subalansuota mityba. Mityba turėtų būti turtinga kalciu, vitaminu D ir kitais svarbiais mikroelementais, kurie palaiko kaulų sveikatą. Svarbu atkreipti dėmesį, į maisto produktus, turinčius omega-3 bei kolageno. Kolagenas sąnariams itin svarbus, nes jis padeda užtikrinti sklandų jų judėjimą bei išlaikyti kremzlių elastingumą. Taip pat svarbu gauti pakankamai augalinių ar gyvūninių baltymų, kurie padeda išlaikyti raumenų masę.
  3. Svorio kontrolė. Sveikas kūno svoris padeda sumažinti spaudimą sąnariams, ypač keliams ir klubams. Reguliarus fizinis aktyvumas kartu su sveika mityba yra pagrindiniai veiksniai, padedantys išlaikyti optimalų kūno svorį.
  4. Taisyklinga laikysena. Išlaikant gerą laikyseną ir tinkamai naudojant ergonomiškus baldus bei įrangą, galima sumažinti sąnarių ir stuburo apkrovą. Tai ypač svarbu tiems, kurie ilgą laiką praleidžia sėdėdami ar dirbdami kompiuteriu.
  5. Pakankamas poilsis ir streso valdymas. Kokybiškas miegas ir streso valdymas yra būtini norint išlaikyti sveikus sąnarius, raumenis ir kaulus. Stresas gali sukelti uždegimą organizme, kuris neigiamai veikia sąnarių sveikatą, todėl svarbu rasti būdų atsipalaiduoti ir palaikyti savo emocinę gerovę.

Ypatingas dėmesys – mitybai ir papildams

Galvojant apie kaulų ir sąnarių sveikatą, reikėtų atkreipti dėmesį į kelias maisto medžiagas jūsų mityboje. Tai magnį, vitaminus C ir D, B grupės vitaminus bei kolageną. Kiekviena iš šių medžiagų skirtingai prisideda prie mūsų organizmo bendros sveikatos.

Pavyzdžiui, magnis svarbus raumenims, vitaminas D svarbus kaulams bei daugeliui kitų organizmo procesų. B grupės vitaminai siejami su energijos apykaita, todėl yra svarbūs sportuojantiems, aktyviai gyvenantiems. Kolagenas yra pagrindinis baltymas, kuris sudaro mūsų kūne esančias kremzles. Todėl pakankamas jo kiekis mūsų mityboje – su maistu ar papildais – yra itin svarbus sąnariams. Vitaminas C skatina kolageno gamybą, todėl jis taip pat gali būti naudingas papildas.

Papildai sąnariams dažnai savo sudėtyje turi šių svarbių medžiagų derinį Kolagenas sąnariams taip pat yra labai populiarus papildas. Išskirtinį dėmesį reikėtų atkreipti į denatūruotą II-o tipo kolageną ir jo papildus. Kolagenas yra skirstomas į daugiau nei 25 skirtingus tipus, tačiau populiariausi yra pirmi penki, kurie būtent dažniausiai yra sutinkami ir maisto papildų pavidalu. Susirūpinusiems savo sąnarių sveikata, reikėtų atkreipti dėmesį būtent į II-o tipo kolageną. II-o tipo kolagenas aptinkamas jungiamuosiuose audiniuose, pavyzdžiui, tokiuose, kurie yra sąnariuose. Tyrimai rodo, kad nedenatūruotas II-o tipo kolagenas gali pagerinti sąnarių mobilumą ir lankstumą.

MAGNEFLEFlex sanariams

section-b866382
Dalintis