Moterų sveikata

Priešmenstruacinis sindromas: kokios natūralios priemonės padeda?

Apie 85 proc. reproduktyvaus amžiaus moterų jaučia bent vieną priešmenstruacinio sindromo (PMS) simptomą, o apie 30 proc. patiria sunkesnį PMS. Cheminiai vaistai nuo PMS turi stiprių šalutinių poveikių, o ar galima sumažinti šio sindromo simptomus natūraliomis priemonėmis?

Paveikia kone visus savijautos aspektus

Kaip ir sako pats PMS pavadinimas, dėl jo blogai jaustis moterys pradeda prieš menstruacijas, o būsena pagerėja joms prasidėjus.

PMS varginamos moterys gali patirti daugybę simptomų. Dažniausi  iš neuropsichinių yra nuotaikų kaita, nuovargis, nekokybiškas miegas, sumažėjęs darbingumas, irzlumas, liūdesys, beviltiškumo jausmas, verksmingumas, nerimas, baimė. Dažniausi iš fizinių simptomų yra padidėjęs prakaitavimas, galvos skausmas, bėrimai, galvos svaigimas, pusiausvyros sutrikimai. Taip pat gali sutrikti medžiagų apykaita: organizme kaupiasi skysčiai, padidėja svoris, atsiranda viduriavimas arba vidurių užkietėjimas, pilvo skausmai, krūtys pasidaro jautresnės. Per PMS gali atsirasti karščiavimas, padažnėti pulsas.

Ir tai – tik dalis galimų PMS simptomų. Jie trukdo moterims dirbti ir gyventi įprastą gyvenimą. Ir natūralu, kad kiekvienai norėtųsi juos bent jau sušvelninti.

PMS gydymas natūraliomis priemonėmis

Kadangi bent iš dalies PMS lemia moters hormonų pusiausvyra, reikėtų pasidomėti, kokia yra jūsų organizmo hormonų būklė ir kokiomis natūraliomis priemonėmis, gyvenimo būdo pokyčiais esant poreikiui galėtumėte padaryti jai poveikį.

PMS susijęs ir su moters psichologine būsena, tad labai svarbu puoselėti kiek įmanoma gerus santykius darbe ir namuose, vengti stresų, išmokti atsipalaiduoti, rūpintis savo psichologine sveikata patyrus traumas, netektis, nesėkmes. Pasimokykite meditacijos ar kitų atsipalaidavimo technikų, pasidomėkite pozityvaus mąstymo ugdymo galimybėmis.

Apie tai, ką ir dėl kokių priežasčių patiriate, nevenkite kalbėti su artimaisiais. Tai jiems padės lengviau priimti jūsų emocijas ir būsenas, o jūs patirsite mažiau PMS būklę sunkinančio streso.

Kokios bebūtų patiriamo PMS priežastys, tikrai bus palanku, jeigu reguliariai sportuosite, ypač jeigu darysite jogą, daug vaikščiosite, plaukiosite ar užsiimsite kita aktyvia, bet kartu ir raminančia veikla. Sustiprėję pilvo preso raumenys leidžia komfortiškiau jaustis, kai pilvas yra linkęs prieš mėnesines didėti.

Esant kūno pabrinkimui, reikėtų dėvėti laisvus, patogius drabužius, liemenėlę.

Valgyti reikia saikingai, kokybiškai, reguliariai. Reikėtų vengti sunkiai virškinamo maisto,  riebalų, druskos, cukraus, kofeino turinčių ir gazuotų gėrimų, alkoholio. Nors tokiomis dienomis norisi save paguosti šokolado plytele ar torto gabaliuku, veikiausiai tai tik pablogintų jūsų savijautą. Racione turi būti daug vaisių, daržovių ir kito maisto, kuriame gausu ląstelienos.

Gerai savijautai prieš mėnesines organizme neturi trūkti magnio, kalcio, B grupės vitaminų, vitamino E. Šių elementų, taip pat gerą savijautą menstruacijų metu bei moterų lytinės sistemos funkciją palaikyti padedančio tikrųjų skaistminų ekstrakto yra natūraliuose preparatuose, kurie neturi šalutinių poveikių organizmui ir efektyviai lengvina PMS simptomus. Daugiau apie juos sužinoti galite čia. 

Dalintis