Kuris magnio tipas geriausiai tinka raumenų mėšlungiui? Kuris nuramina, kuris pagerina miegą ir – kuris tiktų smegenų veiklai? Tai gali būti įdomu žmonėms, kurie jau žino, kad yra keletas magnio rūšių, kurių kiekviena turi savo stipriąsias puses. Naujokams verta į tai pasigilinti, nes suradę savo problemai tinkamą magnio formą gausite didžiausią efektą.
„Stebuklingas mineralas“ magnis
Dauguma žmonių savo racioną papildys magniu bent kartą gyvenime, nes šis mineralas atlieka lemiamą vaidmenį palaikant bendrą sveikatą. Jis dalyvauja daugiau nei 300 fiziologinių procesų mūsų organizme – ne veltui vadinamas „stebuklingu mineralu“.
Štai kodėl šio gyvybiškai svarbaus mineralo trūkumą greitai pajuntame požymiais, tokiais kaip:
- per didelė raumenų įtampa, skausmas, sustingimas ir raumenų bei sąnarių mėšlungis,
- apetito stoka
- galvos skausmas,
- pykinimas
- nuovargis
- nereguliarus širdies plakimas,
- asmenybės pokyčiai.
Atrodo, kad svarbiausios magnio atliekamos funkcijos yra:
1) raumenys – normaliai funkcionuoja,
2) energijai – normaliai energijos apykaitai, mažina nuovargį ir silpnumą,
3) nervų sistemai – mažina skausmo slenkstį, neleidžia didėti nerimui, padeda atsipalaiduoti blokuodamas pernelyg aktyvių nervinių impulsų išsiskyrimą nervinėse ląstelėse.
Ar esate tikras, kad esate geras šiose srityse? Jei iškilo sveikatos sutrikimas, greičiausiai kaltė ta, kad organizmui trūksta magnio.
Kas yra magnio bisglicinatas?
Daugelis jau žinos, kad magnio galima įsigyti įvairiomis formomis ir kad šios formos skiriasi tiek savo gebėjimu sugerti, tiek pagal paskirtį. Čia yra ir magnio citratas, ir magnio oksidas, chloridas, laktatas, malatas, tauratas, treonatas, sulfatas, bisglicinatas, orotatas – o kokį magnio maisto papildą rinktis?
Žinoma, papildomai magnio galima vartoti su bet kuriuo iš šių produktų. Tačiau buvo nustatyta, kad kiekvienas iš jų turi skirtingą naudą, atsižvelgiant į individualius poreikius. Ir mokslininkai vis atranda naujų atradimų, kokios yra kiekvienos magnio rūšies stipriosios pusės.
Vienas iš naujausių tyrinėtojų „mėgstamiausių“ yra magnio bisglicinatas (kartais vadinamas magnio glicinatu), magnio chelato forma, kurioje magnis yra prijungtas prie aminorūgšties glicino. Natūralu, kad daugiausiai jo savo racione gauname su daug baltymų turinčiais produktais: žuvimi, mėsa, ankštiniais augalais, pieno produktais.
Nustatyta, kad, palyginti su kitų rūšių magnio produktais, bisglicinatas turi reikšmingų pranašumų:
1) Geresnė absorbcija – Bisglicinatas turi puikų biologinį prieinamumą ir absorbcijos greitį, palyginti su kitomis magnio formomis. Chelatų struktūra (molekulės ar jų dalys primena apskritimą ar vėžio leteną) skatina veiksmingą įsisavinimą žarnyne, užtikrinant, kad organizmas sunaudos didesnį magnio kiekį;
2) švelnus skrandžiui – kai kurios magnio rūšys gali sutrikdyti virškinimą arba skatinti viduriavimą. Bisglicinatas paprastai yra gerai toleruojamas ir mažai tikėtina, kad sukels virškinimo trakto problemų. Dėl to jis labai tinka žmonėms su jautriu skrandžiu arba linkusiems į virškinimo sutrikimus;
3) mažesnis vidurius laisvinantis poveikis – skirtingai nuo kitų magnio formų, vartojant bisglicinatą, yra mažesnė reikšmingo viduriavimo rizika. Taip lengviau pasisavinamas reikalingas magnis – išvengiama nepageidaujamo tuštinimosi.
Pagrindiniai magnio bisglicinato privalumai
* Raumenų atpalaidavimas ir mėšlungio palengvinimas : dietos papildymas magnio bisglicinatu gali padėti sumažinti raumenų mėšlungį, spazmus ir įtampą. Jis palaiko sveiką raumenų susitraukimą ir gali padėti atsigauti po treniruotės.
* Geresnė miego kokybė : Magnis dalyvauja reguliuojant neuromediatorius, kurie skatina atsipalaidavimą ir miegą. Nustatyta, kad glicinui ši aminorūgštis taip pat pagerina miegą. Magnio bisglicinatas gali padėti patirti geresnę miego kokybę, sumažinti nemigą ir apskritai pagerinti miego įpročius.
* Streso ir nerimo mažinimas : bisglicinatas gali turėti raminamąjį poveikį nervų sistemai, nes jis gerai absorbuojamas ir mažina streso lygį. Jis padeda reguliuoti streso hormonų, tokių kaip kortizolis, išsiskyrimą ir palaiko neurotransmiterių pusiausvyrą, taip sumažindamas nerimą, pagerindamas nuotaiką, malšindamas depresiją ir skatindamas bendrą atsipalaidavimo jausmą.
* Energijos gamyba : Magnis dalyvauja energijos gamyboje ląstelių lygiu. Dalyvauja ATP (adenozino trifosfato), pirminės organizmo energijos valiutos, sintezėje. Dietos papildymas magnio bisglicinatu gali pagerinti energijos lygį ir sumažinti nuovargį.
* Širdies ir kraujagyslių sveikata : Magnis vaidina svarbų vaidmenį palaikant sveiką širdies ir kraujagyslių sistemą. Jis palaiko tinkamą širdies ritmą, kraujospūdžio reguliavimą ir kraujagyslių tonusą. Pakankamas magnio kiekis yra susijęs su sumažėjusia širdies ir kraujagyslių ligų, įskaitant širdies priepuolį ir insultą, rizika.
* Metabolizmo palaikymas : Magnis dalyvauja daugelyje medžiagų apykaitos procesų, įskaitant gliukozės metabolizmą, jautrumą insulinui ir angliavandenių apykaitą. Pakankamas magnio kiekis gali padėti reguliuoti cukraus kiekį kraujyje, palaikyti sveiką medžiagų apykaitą ir sumažinti medžiagų apykaitos sutrikimų, tokių kaip 2 tipo diabetas, riziką. Glicinas taip pat padeda pagerinti medžiagų apykaitos sutrikimus, tokius kaip diabetas. Magnio bisglicinatas gali padėti sumažinti riebalų sankaupas, ypač aplink pilvą.
* Smegenų funkcijos gerinimas : bisglicinatas sudarytas iš labai smulkių, mažų dalelių, todėl gali pasiekti smegenis, o kitos magnio formos negali taip gerai arba visai nepasiekti. Todėl magnio bisglicinatas yra geriausias pasirinkimas norint palaikyti gerą atmintį ir normalią psichinę pusiausvyrą.