Miegas miego problemos
Lotos Pharma, Miegas ir nervų sistema

Miegas. Tai būtina visiems, tačiau jo kartais būna sunku pasiekti. Tačiau kokybiško miego svarba mūsų fizinei ir psichologinei sveikatai yra neįkainojama. Kai esame išsimiegoję, galime mąstyti aiškiau, geriau susikaupti ir turėti daugiau energijos visą dieną.

Taigi, kodėl miegas yra toks svarbus? Miego metu mūsų kūnas atsistato, o smegenys konsoliduoja prisiminimus. Taip pat jis yra labai svarbus reguliuojant hormonus, kurie turi įtakos nuotaikai, apetitui ir medžiagų apykaitai. Nuolatinis prastas miegas gali sukelti įvairių sveikatos problemų, įskaitant širdies ligas, diabetą ir net depresiją.

Kodėl mes miegame?

Miego metu organizmas pailsi, ryte pabudę jaučiamės žvalūs ir kupini jėgų. Tačiau be akivaizdžiai pastebimų dalykų, miego metu įvyksta ir daug įvairiausių pokyčių mūsų smegenyse. Pavyzdžiui, tuo metu prisiminimai iš trumpalaikės atminties yra perkeliami į ilgalaikę.

Be to, pakankamas miego kiekis yra svarbus įvairiausiems organizme vykstantiems procesas. Miego trūkumas yra siejamas su antsvoriu, širdies ligų rizika, susilpnėjusiu imunitetu bei net su sumažėjusiu fiziniu pajėgumu. Tačiau ką reiškia „pakankamas miego kiekis“ bei kada geriausia eiti miegoti?

3 Paprasti patarimai, padėsiantys jums geriau miegoti:

  1. Susikurkite miego rutiną: mūsų kūnas mėgsta rutiną. Ramintį keliančios miego rutinos sukūrimas signalizuoja jūsų kūnui, kad laikas atsipalaiduoti. Tai gali būti pasivairinimas šiltoje vonioje, knygos skaitymas ar lengvi pasitempimai. Likus bent valandai iki miego, venkite stimuliuojančios veiklos, tokios kaip televizoriaus žiūrėjimas ar elektroninių prietaisų naudojimas. Mėlyna šviesa, skleidžiama iš ekranų, gali sutrikdyti melatonino, hormono, reguliuojančio miegą, gamybą.
  2. Svarbi miego aplinka: jūsų miegamasis turėtų būti miego oazė. Įsitikinkite, kad jis yra tamsus, tylus ir vėsus. Investuokite į šviesos nepraleidžiančias užuolaidas, ausines bei patogų čiužinį ir pagalves. Miegamajame neturėtų būti netvarkos, nes tai taip pat gali skatinti ramumo jausmą.
  3. Laikykitės nuolatinio miego grafiko: eikite miegoti ir kelkitės kiekvieną dieną tuo pačiu metu, net ir savaitgaliais. Tai padeda reguliuoti jūsų kūno natūralų miego ir būdravimo ciklą, todėl lengviau užmigti ir pabusti jaustis žvaliems.

Laikydamiesi šių patarimų ir pirmenybę teikdami miegui, galite pagerinti jo kokybę ir pasinaudoti gausiais gero nakties miego privalumais. Atminkite, gerai išsimiegojęs jūs esate laimingesnis ir sveikesnis!

Melatoninas good Sleep caps

Dalintis