Ar kada nors kentėjote nuo nemigos? Daugelyje pietų šalių siesta yra privaloma dienos dalis, tačiau čia retai kada leidžiame šiek tiek nusnūsti po pietų per šventes ar atostogas.
Atkuria energiją
Gamta taip sutvarkyta, kad po pietų žmogus jaučiasi šiek tiek pavargęs, todėl šiuo metu nuotaika pablogėja, reakcija nebėra tokia gera, stringa atmintis, nelabai gali susikaupti ir norisi užsidaryti akis kelias minutes arba šiek tiek pamiegoti. Jei yra galimybė, tai būtinai reikia daryti, nes snūstelėjimas nuima nuovargį, po kurio didėja darbo našumas, generuojama papildoma energija, gerėja nuotaika ir gebėjimas susikaupti, ramina ir mažina padidėjusį kraujospūdį.
Tik 30 minučių
Kiekvienam žmogui reikia tam tikro laiko miegoti, vienas žmogus jautėsi gerai ir budrus, jei gerai miegojo tik 6 valandas, o kitas nemiegojo net 8-9 valandas. Todėl labai svarbu suprasti, koks miego režimas jums labiausiai tinka ir jo laikytis.
Jei prastai miegate naktį arba jaučiatės pavargę po pietų, verta pagalvoti apie idėją į savo kasdienybę įtraukti ilgą, ilgesnį nei 90 minučių miegą, nes jo metu galėsite išmiegoti visus miego ciklai.
Bet jei naktį gerai išsimiegate, o naktį praleisto miego nenorite pasivyti, pakaks tik 20-30 minučių. Pamiegoję trumpai nepapulsite į gilaus miego fazę, iš kurios vėlai pabudę galite jaustis ne išsimiegoję ir žvalūs, o priešingai – pavargę ir irzlūs.
Viskas, ko jums reikia, yra tamsa, tyla ir ramybė
Geriausias laikas nusnūsti yra ankstyva popietė 14-15. Vėliau nereikėtų miegoti dieną, nes po to vakare bus sunkiau užmigti, o tai savo ruožtu turės įtakos nakties miegui.
Pasirinkite ramią ir patogią vietą miegoti (geriausia savo miegamąjį). Uždarykite visas užuolaidas, žaliuzes ar net naudokite miego kaukę, kad užsimerkus būtų kuo tamsesnė. Užmigti padeda ir baltas triukšmas ar raminantys gamtos garsai – išsirinkite vieną iš daugybės programų ir atsisiųskite jas į telefoną. Jei telefoną laikote šalia savęs, nepamirškite jo išjungti, kad niekas netrukdytų ilsintis. Atkreipkite dėmesį, kad miegas bus daug geresnis vėsioje patalpoje po šilta antklode nei karštyje. Kad nebijotumėte užmigti, nustatykite žadintuvą. Atsipalaiduokite ir pasimėgaukite maloniu miegu.
Po miego skirkite šiek tiek laiko pabusti lėtai, nešokite iš karto ir nemėginkite daryti to, ko negalėjote padaryti, nes miegojote patyrę didelį stresą. Tada diendus neturės jokios naudos, tik papildomas stresas Jūsų organizmui.
Melatoninas – geram miegui!
Melatoninas yra natūralus miego hormonas, padedantis užmigti ir užkertantis kelią neramiam miegui, todėl gali padėti ir knarkiančiam, ir miegantiems įvairioms pozomis.