Imuniteto stiprinimas, Peršalimas

Imunitetas: kas jį silpnina, ir kaip jį sustiprinti?

Kuo besusirgtų žmogus, pirmiausias patarimas, su kuriuo jis dažniausiai susiduria – stiprinti imunitetą. Ne taip dažnai įsigilinama, kas iš tiesų yra tas imunitetas, ir ar apskritai įmanoma jį stiprinti?

Kas yra imunitetas?

Imunitetas nėra mūsų kūnuose slypintis atskiras organas ar elementas. Kalbant apie imunitetą, galima išskirti tris sąvokas. Imuninė sistema – tai limfinių organų ir audinių sistema, kuri užtikrina organizmo apsaugą nuo svetimų medžiagų, sudaro barjerus išorės mikroorganizmams ir taip lemia, jog galime išvengti daugelio ligų. Imunitetas – tai organizmo gebėjimas gintis nuo bakterijų, virusų, grybelių bei pašalinti pakitusias ir mirusias ląsteles. Imuninis atsakas – reakcija, kai atpažįstama į organizmą patekusi svetima medžiaga ir infekuotos arba pakitusios ląstelės yra sunaikinamos. Imuninės sistemos dalys yra visame kūne: tai – kraujas, kaulų čiulpai, užkrūčio liauka, limfa ir limfmazgiai, blužnis, oda, akių, nosies, gerklės ir kitų organų gleivinė, tonzilės, žarnyno mikroflora, fermentai, dalis limfocitų, tam tikros baltyminės medžiagos, koordinuojančios imunines reakcijas. Visa tai yra įgimtas imunitetas, kuris funkcionuoja nuolat. Yra ir įgytas imunitetas: imuninei sistemai veikiant tinkamai, tam tikri baltymai – antikūnai – organizme pradeda gamintis susidūrus su ligos sukėlėju. Kai vienas arba keli šios sistemos elementai ima veikti netinkamai, yra pažeisti ar suserga, imuninė sistema taip pat reaguoja nebe taip veiksmingai, nusilpsta.

Kas silpnina ir kas stiprina imunitetą?

Imuninei sistemai, kuri yra tokia sudėtinga ir suderinta, poveikį daro daugybė veiksnių. Ją slopina buityje naudojami chemikalai, maiste esantys priedai, konservantai, pesticidai, augimo hormonai, aplinkos teršalai, vaistai, nevisavertė mityba, stresas. Taigi norint, kad mūsų imuninė sistema veiktų kuo efektyviau, reikėtų vengti visų šių veiksnių.

Ypač reikėtų vengti per didelio cukraus vartojimo, piktnaudžiavimo alkoholiu, rūkymo, dėl kurio netenkama ypač daug vitamino C, nesaikingo riebalų vartojimo. Jeigu žmogus susiduria su nutukimo problema, reikėtų stengtis sveikai ja atsikratyti.

Imuninės sistemos veikloje dalyvaujantys organai veikia sklandžiau ir padeda efektyviau kovoti su ligomis, kai gerai išsimiegame, tad reikėtų pasirūpinti savo miego kokybe, taip pat laikytis režimo – keltis ir gultis tuo pačiu laiku, ne vėlai.

Maitintis reikėtų subalansuotai, vartoti daug skysčių (vandens, arbatų). Atsparesnis organizmas būna, kai reguliariai mankštinamasi – 3-4 kartai per savaitę po pusvalandį jau turėtų teigiamą poveikį. Tam, kad imuninė sistema nebūtų alinama, reikėtų pasirūpinti tuo, kad susidurtume su kuo mažiau ligų sukėlėjų. Dėl to labai svarbu laikytis higienos reikalavimų, plauti rankas. Taip pat prieš virusinių kvėpavimo takų epidemijas ir jų metu, įskaitant ir gripą, profilaktiškai galima naudoti natūralios sudėties preparatus, kurie skatina natūralią organizmo apsaugą, leidžia organizmui nugalėti virusus bei regeneruoti audinius. Jeigu norite apie juos sužinoti daugiau spauskite čia. 

Dalintis