Sezoninės ligos tokios kaip peršalimas, sloga kartojasi kas metus ir, atrodo, jų išvengti yra neįmanoma. Žinoma, išvengti kontaktų su kitais užsikrėtusiais žmonėmis yra sunku, tačiau galime pasirūpinti savo paties sveikata, gerais įpročiais, stiprinančiais organizmą ir jo imuninę sistemą. Tai leis išlikti atsparesniems daugeliui įprastų virusų bei ligų sezoną išgyventi be ligų! Skaitykite toliau ir sužinokite kaip galima sustiprinti imuninę sistemą bei sumažinti sezoninių ligų riziką.
Gyvenimo būdo įtaka mūsų organizmui
Gyvenimo būdas ko gero lengviausiai koreguojamas veiksnys, kuris turi didžiulę įtaką mūsų sveikatai ir gyvenimo kokybei. Pagrindiniai trys komponentai, kurie netiesiogiai daro įtaką ir mūsų atsparumui sezoninėms ligoms, yra šie:
- Jei darbe, mokykloje ar tiesiog kasdienėse situacijose patiriate didžiulį stresą, nuolat nerimaujate dėl įvairių dalykų, organizmas pradeda gyventi nuolatinėje „kovok arba bėk“ būsenoje. Pasikeičia organizmo hormonų balansas, dėl to gali pakilti kraujospūdis, suprastėti kraujotaka, o mažiau pernešamo deguonies gali prisidėti ir prie prastesnės savijautos – nuovargio, motyvacijos stokos. Taip pat susilpnėja ir organizmo gynybinė reakcija. Lėtinis stresas medikų yra siejamas su visa puokšte ligų. Peršalimas, sloga tikrai lengviau suras kelią į jūsų organizmą, jei gyvensite neramų, streso kupiną gyvenimą.
- Mityba taip pat yra svarbus veiksnys, kai kalbame apie savo sveikatą. Į mitybą galima žiūrėti iš dviejų pusių – su ja galima gauti įvairių vitaminų ir mineralų, kurie yra svarbūs imuninės sistemos veiklai; taip pat ji neturi apsunkinti organizmo darbo ar perkrauti jį kenksmingomis medžiagomis. Todėl norint padėti savo organizmui kovoti su virusais, reikėtų laikytis subalansuotos sveikos mitybos režimo. Vengti alkoholio, pernelyg didelio kiekio kofeino (optimalu būtų neviršyti rekomenduojamų 2–3 kavos puodelių per dieną), itin riebaus, sūraus maisto. Mitybą reikėtų papildyti šviežiomis daržovėmis, vaisiais. Tai – ir skaidulų, ir įvairių vitaminų šaltinis. Taip pat derėtų įtraukti omega-3 turinčių produktų: linų sėmenų aliejaus, riebios žuvies ar rinktis kokybiškus šios medžiagos papildus.
- Sezoninės ligos „mėgsta“ pavargusius žmones. Kokybiškas poilsis – tai geriausias vaistas ir nuo streso, ir nuo ligų. Organizmui be galo svarbu pailsėti. Svarbu, kad laikytumėtės miego režimo, tai yra, eitumėte miegoti ir keltumėtės panašiu metu. Net ir savaitgalį vertėtų nemiegoti ilgiau nei 1–2 val. jūsų įprasto kėlimosi laiko. Per parą žmogui reikia 6–12 val. miego. Naujausi tyrimai rodo, kad reikalingo miego trukmė priklauso nuo jūsų genų. Taigi jums gali visada reikėti 9 valandų, o jūsų partneriui – užtekti 6 val. Svarbu atsiminti, kad pakankamas miego kiekis yra tada, kai kasnakt miegodami po tokį kiekį valandų jaučiatės žvalūs, pailsėję ir kupini jėgų.
Fitoterapiniai maisto papildai
Kai artėja peršalimo ligų sezonas ar užklumpa kosulys, sloga, padėti gali fitoterapiniai maisto papildai. Fitoterapija, tai medicinos šaka, kuri apima augalinės kilmės maisto papildus bei gydymą pasitelkus žolininkystę, žinias apie gydomuosius augalus, paremtas naujausiais moksliniais tyrimais. Augaliniai maisto papildai gali padėti stiprinti imunitetą, kad būtų galima išvengti peršalimo ligų. Daugiau apie juos galite rasti čia.
Linkime šį rudenį būti sveikiems!