Moterų sveikata, Šlapimo takų sveikata

Kaip įveikti šlapimo pūslės uždegimą greičiau? 3 paprasti patarimai

Cistitas arba šlapimo pūslės uždegimas – nemalonus susirgimas, su kuriuo susiduria apie 50 proc. populiacijos. Tiesa, moterys juo suserga dažniau, nes dėl trumpesnės šlaplės bakterijoms yra lengviau patekti į pūslę ir sukelti uždegimą. Skaičiuojama, kad iki 32-o gimtadienio pusė moterų yra bent kartą sirgusios cistitu. Uždegimą dažniausiai sukelia bakterija E. coli (net iki 95 proc. atvejų). Apie simptomus, kurie signalizuoja apie uždegimą, įprastus gydymo būdus bei galimas profilaktines priemones, tokias kaip spanguolių ekstraktas ir iš jų išgaunamos medžiagos, norime jums papasakoti šiame straipsnyje.

Simptomai, įspėjantys apie šlapimo pūslės uždegimą

Jei niekada neteko sirgti šlapimo pūslės uždegimu, naudinga žinoti, kokie simptomai gali įspėti apie prasidedančią ligą. Dažniausi simptomai yra šie:

  • Labai dažnas (gali būti pastovus) noras šlapintis.
  • Deginimo jausmas šlapinantis.
  • Kraujo priemaišos šlapime.
  • Pasikeitęs šlapimo kvapas.
  • Skausmo pilvo apatinėje dalyje.
  • Karščiavimas.

Žinoma, dėl tikslios diagnozės reikėtų kreiptis į gydytoją. Taip pat nedelsiant į gydytoją reikėtų kreiptis jei be paminėtų simptomų (kelių ar visų) jus pykina, kyla aukšta temperatūra, krečia šaltis, atsiranda nugaros, šonų skausmas. Tai taip pat gali signalizuoti apie ūmų cistitą. Gydytojas cistitą diagnozuoja atlikęs šlapimo tyrimą, taip pat gali būti atliekama šlapimo takų echoskopija, šlapimo pasėlis ar kiti tyrimai. Įprastai cistitas gydomas antibiotikais, nemaloniausi simptomai praeina per keletą dienų. Deja, cistitas yra linkęs kartotis, todėl verta žinoti, kokios profilaktinės priemonės gali padėti išvengti šio nemalonaus susirgimo.

Spanguolių ekstraktas – už ar prieš

Ilgą laiką medikų bendruomenėje buvo nesutariama, ar liaudiška priemonė – spanguolės – išties turi kokį nors poveikį gydant šlapimo pūslės uždegimą. Tačiau naujausi moksliniai tyrimai rodo, kad spanguolės išties gali turėti teigiamą poveikį gydant cistitą ir sumažinti tikimybę, jog jis pasikartos. Įprastai, gydantis liaudiškomis priemonėmis, uždegimui mažinti vartojamas spanguolių ekstraktas, geriamos spanguolių sultys ar tiesiog valgomos pačios uogos. Mokslininkai nustatė, kas tiksliai yra naudinga mūsų sveikatai. Pasirodo, spanguolėse esantis angliavandenis – D-manozė – gali būti naudingas cistito profilaktikai. Italijoje atliktas tyrimas parodė, kad profilaktiškai vartojant D-manozę 6 mėn. cistitu pakartotinai susirgo tik 4,5 proc. tiriamųjų. Kai tuo tarpu kontrolinėje grupėje, kuri jokių papildų nevartojo, cistitas pakartotinai grįžo net 33,3 proc. tyrimo dalyvių. Tiesa, tyrėjai pažymi, kad tai dar vienas iš nedaugelio tokių tyrimų, todėl D-manozė rekomenduojama tik profilaktikai, o gydant šlapimo pūslės uždegimą reikėtų remtis tradicinėmis gydymo priemonėmis – antibiotikais.

3 patarimai cistito profilaktikai

Be jokios abejonės, pajutus cistito simptomus labai svarbu kreiptis į gydytoją dėl diagnozės patvirtinimo ir reikalingų vaistų skyrimo. Tačiau pasveikus verta pasirūpinti profilaktinėmis priemonėmis, kad sumažėtų cistito pasikartojimo tikimybė:

  • Labai svarbu vartoti pakankamai skysčių. Cistito atvejų padaugėja pavasarį, vasarą, kai atšyla orai – ypač karštomis vasaros dienomis vartokite pakankamai skysčių.
  • Profilaktiškai galima gerti preparatus su spanguolėmis, naudingas gali būti spanguolių ekstraktas, D-manozė ar kiti kuriuose yra naudingų medžiagų kompleksas, daugiau galite sužinoti čia.
  • Dėvėkite laisvus, nespaudžiančius apatinius. Geriausia – medvilninius. Taip pat naudokite tam skirtus intymios higienos prausiklius arba intymią zoną plaukite tiesiog vandeniu. Venkite agresyvių dušo želių, itin stipraus kvapo priemonių.

Tikimės, kad šie patarimai padės šią vasarą išvengti nemalonių pojūčių ir mėgautis atostogomis ir geru oru. Nepamirškite, kad kovojant su šlapimo pūslės uždegimu svarbu ne tik tinkama diagnozė ir gydymas, bet ir profilaktinės priemonės.

Dalintis