Raudonžiedės pasifloros ekstraktas
Lotos Pharma, Miegas ir nervų sistema
Šiuo metu kaip niekad populiarėja įvairūs augaliniai preparatai, galintys prisidėti prie mūsų geros savijautos. Viena iš sričių, kur šiuolaikiniame gyvenime prireikia pagalbos – tai streso valdymas, nerimas, nervų sistema ir jos palaikymas. Šiame straipsnyje norime daugiau papasakoti apie poilsį ir miegą, kaip sau padėti pailsėti bei kokie augaliniai preparatai gali būti naudingi.
3 auksinės miego taisyklės
Nervų sistema yra sudėtingas ir komplikuotas mechanizmas. Kasdien ją veikia daugybė veiksnių – nuo įtemptų situacijų darbe iki konfliktinių situacijų valdymo namie. Todėl nenuostabu, jog visą dieną aktyviai sukantis darbų rate, vakare gali būti sunku nusiraminti ir pasiruošti poilsiui. Miegas yra vienas svarbiausių poilsio elementų, kuris leidžia persikrauti organizmui ir naują dieną pasitikti pailsėjus. Tačiau jei pastebėjote, kad pastaruoju metu jums sunku užmigti, laiku atsikelti ar atsibudę jaučiatės pernelyg pavargę, metas peržvelgti jūsų dienotvarkę ir įsitikinti, kad laikotės auksinių miego taisyklių:
1. Dienos režimo laikymasis. Mūsų miegą reguliuoja hormonai, ypatingą dėmesį reikėtų atkreipti į melatoniną. Organizmas įpranta eiti miegoti ir keltis tuo pačiu metu, tuomet jis išskiria reikiamą melatonino kiekį, kad miegas apimtų savaime. Jei darbo dienomis keliatės anksti, o savaitgaliais miegate iki pietų – jūsų ritmas galo sutrikti ir organizmas nebežinos, kada jam reikėtų eiti miegoti. Rekomenduojama miego ir kėlimosi laiko niekada nekeisti daugiau nei 1 val., tad jei darbo dienomis reikia keltis 7 ryto, savaitgalį nereikėtų miegoti ilgiau nei iki 8 val.
2. Tinkama miego aplinka. Atrodytų, elementaru, ar ne? Bet daugelis vis dar neskiria pakankamai dėmesio savo miegojimo aplinkai. Reikėtų rinktis patogią lovą ir čiužinį, jei miegate ant sofos – įsigykite ergonomišką antčiužinį. Sureguliuokite kambario temperatūrą, optimali temperatūra miegui yra 16–20 laipsnių. Rinkitės pagalvę pagal savo miegojimo pozą. Užtikrinkite, kad naktį į kambaryje bus tamsu ir tylu. Čia gali padėti tamsios užuolaidos, akių kaukė, ausų kamštukai ir kt.
3. Pasiruošimas miegui. Norint gerai pailsėti, svarbu tinkamai pasiruošti miegui. Susikūrus savo miego ritualą nervų sistema savaime persijungs į „miego režimą“ ir užmigti bus lengviau. Bent 1–2 valandas prieš miegą nereikėtų žiūrėti į ekranus, tai reiškia – jokio tiktoko, filmų ar serialų. Verčiau paskaitykite knygą, pasikalbėkite su partneriu ar paskaitykite pasaką savo vaikams. Taip pat 1–2 valandas prieš miegą nerekomenduojama intensyviai sportuoti. Jei vakarais apima nerimas, galima medituoti ar atlikti lengvą mankštą, užsiimti joga. Taip pat nereikėtų prieš pat miegą daug valgyti ir gerti. Geriausia, jei eisite miegoti maždaug 3 val. po vakarienės, kai maistas jau suvirškintas.
Melatoninas nauda
Kai reikia papildomos pagalbos…
Jei šiuo metu išgyvenate sunkesnį periodą ar matote, kad kamuoja nerimas, o vien meditacija ir tinkamas miego režimas nepadeda, gali būti, kad naudingi bus augaliniai preparatai skirti streso valdymui ir miego gerinimui.
Kalbant apie nervų sistemą, jai naudingi gali būti apyniai, valerijonas ar raudonžiedės pasifloros ekstraktas. Raudonžiedės pasifloros žolės ekstraktas ir apyniai padeda palaikyti normalią nervų sistemos funkciją. Vaistiniai valerijonai padeda palaikyti normalią nervų sistemos būklę ir miego kokybę. Be nervų sistemai naudingų augalinių ekstraktų, jame yra ir melatonino, kuris yra siejamas mažesne užmigimo trukme bei subjektyviu laiko juostų pajautimu. Todėl papildai su melatoninu gali būti naudingi ne tik norintiems pagerinti savo miego kokybę, bet ir dažnai keliaujantiems bei keičiantiems laiko juostas.
Preparatai su augaliniais ekstraktais gali padėti pagerinti miego kokybę bei jūsų savijautą. Žinoma, jei nemiga ar nerimas tęsiasi ilgą laiką bei jūsų savijauta negerėja, būtinai kreipkitės į savo šeimos gydytoją, kuris pasiūlys gydymo planą.
Dalintis