Imunitetas Virufix
Imuniteto stiprinimas

Kad būtume sveiki ir mažiau sirgtume, labai svarbus geras imunitetas, kuris nuo vaikystės iki senatvės kovoja su virusais, infekcijomis ir blogosiomis bakterijomis. Deja, senatvėje imunitetas nebėra toks aktyvus ir stiprus, kaip buvo jaunystėje, tačiau tai nėra priežastis nerimauti, nes tik stebint kelis svarbius dalykus, jis gali būti geros formos visą gyvenimą.

Kodėl senatvėje imunitetas lėtėja?

Imuninę sistemą sudaro sudėtingas ląstelių, audinių ir organų tinklas, padedantis apsaugoti organizmą nuo pašalinių ir kenksmingų mikroorganizmų, tokių kaip bakterijos, virusai, toksinai, vėžinės ląstelės ir kitos ligos. Tačiau kaip senatvėje žmogus negali bėgti taip greitai, kaip jaunas, taip su amžiumi jo imunitetas taip pat neveikia. Mokslininkai ilgą laiką bandė tiksliai nustatyti, kodėl imunitetas mažėja su amžiumi, tačiau tikslaus paaiškinimo nėra. Šiuo metu žinoma tik tiek, kad bėgant metams imuninė sistema ima lėčiau reaguoti į nepageidaujamą „įsibrovėlį“, todėl rizika susirgti didėja. Tai liudija tai, kad žaizdos ir sužalojimai gyja lėčiau, kad organizmui reikia daugiau jėgų ir ilgiau susidoroti su infekcijomis ir kitomis ligomis. Egzistuoja teorija, kad senstant organizme lieka vis mažiau imuninės sistemos ląstelių ir jos nustoja tarpusavyje bendradarbiauti, todėl reaguoti ir susidoroti su kenksmingais mikroorganizmais užtrunka ilgiau.

Tegul imunitetas būna kaip jaunystėje

Stebėkite savo sveikatą. Jei sergate cukriniu diabetu, artritu ar kita lėtine liga, kuri turi įtakos jūsų savijautai, labai svarbu laikytis gydytojo nurodymų ir laikytis jūsų ligai tinkamo gyvenimo būdo.

Gerai išsimiegokite. Visi žino, kad geras miegas yra kelias į gerą sveikatą, o bemiegės naktys silpnina imunitetą net jauniems žmonėms. Vyresniems nei 60 metų žmonėms ypač svarbu gerai išsimiegoti; tada turėtumėte gerai miegoti naktį bent 7 valandas. Dėl nemigos ar prasto miego gali susilpnėti imunitetas, todėl gali kilti daug sveikatos problemų.

Sumažinkite stresą. Lėtinis stresas kenkia ne tik miego kokybei, savijautai ir santykiams, bet ir imunitetui. Stresinėje situacijoje organizmas gamina daugiau hormono kortizolio, kuris padeda organizmui susidoroti su stresu, tačiau apriboja kitas funkcijas, todėl imunitetas mažėja. Norėdami padidinti imunitetą, turite išmokti susidoroti su stresu ir neleisti jam tapti amžinu jūsų palydovu.

Laikykitės posakio – kas save saugo, tą saugo ir Dievas. Virusų ir gripo metu venkite lankytis viešose vietose, naudokite dezinfekcines priemones, stropiai plaukite rankas. Jei į svečius žada atvykti anūkai ar draugai, kurie rėkia ir skundžiasi sloga, nebijokite atsisakyti vizito ir susitarti, kad aplankys jus arba jūs aplankysite po kurio laiko, kai visi bus sveiki.

Daugiau judėkite. Senstant labai svarbu išlikti fiziškai aktyviems, nes toks gyvenimo būdas turi daug privalumų. Saikingas fizinis aktyvumas padeda palaikyti gerą formą ir stiprina imuninę sistemą, be to, aktyviems žmonėms ląstelės organizme juda laisviau, o tai savo ruožtu reiškia, kad jie gali geriau atlikti savo darbą.

Imunitetui stiprinti naudojami maisto papildai. Atsižvelgdami į naujausius mokslo pasiekimus, turimas žinias ir patirtį, mokslininkai nuolat ieško geriausio derinio imunitetui stiprinti. Visai neseniai buvo sukurtas maisto papildas Imunosil Virufix. Tai unikalus, inovatyvius kompleksas. Jo sudėtyje esantis cinkasvitaminai C ir D padeda palaikyti normalią imuninės sistemos veiklą. Cinkas ir vitaminas C padeda apsaugoti ląsteles nuo oksidacinės pažaidos. Svarbu prisiminti, kad maisto papildai neturėtų būti vartojami kaip maisto pakaitalai, svarbu laikytis įvairios ir subalansuotos mitybos bei sveiko gyvenimo būdo.

Rinkitės sveiką maistą. Laikydamiesi subalansuotos, maistingų medžiagų turinčios, įvairios dietos, kurioje gausu vitaminų ir mineralų, padėsite kūnui, įskaitant imuninę sistemą, geriau funkcionuoti. Rinkitės šviežius vaisius, daržoves, atsisakykite cukraus, baltų miltų gaminių ir nesveikų, riebių užkandžių. Imuninei sistemai labai svarbūs B grupės vitaminai ir vitaminas C, selenas ir cinkas. Atkreipkite dėmesį, kad vitamino B12 trūkumas būdingas vyresnio amžiaus žmonėms, todėl reikėtų valgyti pieno produktus, grūdus, vištieną, kiaušinius ir pupeles. Vitamino C yra daugelyje vaisių ir daržovių, ypač raudonųjų ir oranžinių. Selenas yra labai svarbus antioksidantas, jo yra riešutuose, mėsoje ir grūduose. Kita vertus, cinko yra austrėse, sūryje, pupelėse, lęšiuose ir jautienoje. Į racioną taip pat reikėtų įtraukti žuvį, alyvuogių aliejų ir įvairias sėklas. Atminkite, kad netinkama mityba silpnina imuninę sistemą, o tai padidina ligų riziką.

Pasakykite ne rūkymui. Rūkantys žmonės dažniau serga kvėpavimo takų ligomis, tokiomis kaip gripas, bronchitas ir pneumonija. Norėdami pagerinti imuninę funkciją, apsvarstykite galimybę mesti rūkyti arba sumažinti rūkymą.

Rūpinkitės savo žarnyno mikrobioma. Kūne gyvena trilijonai mažų organizmų – naudingų bakterijų, grybelių, virusų ir pirmuonių, sudarančių mikrobiomą. Dauguma jų randami virškinamajame trakte ir daro didžiulę įtaką imuninei sistemai – kai mikrobiomas yra geros formos, imuninė sistema geriau aptinka ir kovoja su infekcija. Mikrobiomai patiks, jei į savo racioną įtrauksite ląstelienos turtingą maistą, pavyzdžiui, daržoves, vaisius, pupeles, nesmulkintus grūdus, riešutus ir sėklas, fermentuotus maisto produktus, tokius kaip kefyras, jogurtas, kombucha, kimchi ir rauginti kopūstai. Kita vertus, vaistai, ypač antibiotikai, jį naikina, todėl stenkitės juos vartoti tik esant būtinybei ir paskyrus gydytojui.

Imunitetui

Dalintis