Miegas ir nervų sistema, Stresas ir nuovargis

Norite pagerinti nuotaiką ir netgi užkirsti kelią depresijai? Siekiate sureguliuoti miego režimą, padidinti darbingumą natūraliomis priemonėmis?

Norėtumėte palengvinti menstruacinius simptomus, sumažinti migrenos pobūdžio galvos skausmus?

Visi šie klausimai gali atrodyti tarpusavyje nesusiję, bet iš tiesų juos visus gali padėti spręsti tas pats dalykas – didesnis serotonino kiekis organizme. Kas yra ši paslaptinga medžiaga, sprendžianti daugelį problemų?

Kas yra serotoninas ir kokia jo nauda?

Kalbant paprastai, serotoninas – tai hormonas, atsakingas už žmogaus laimės pojūtį. Mokslinis serotonino pavadinimas yra 5-hidroksitriptaminas, arba 5-HT. Daugiausiai jo randama smegenyse, žarnyne ir kraujo plokštelėse – trombocituose.

Būdamas melatonino pirmtaku, serotoninas padeda reguliuoti miego ir budrumo ciklą bei vadinamąjį vidinį laikrodį. Manoma, kad serotoninas daro įtaką apetitui, emocijoms, motorinėms, pažintinėms funkcijoms ir autonominei nervų sistemai, yra atsakingas už įvairias organizmo funkcijas ir refleksus, perduoda nervinius impulsus.

Taigi serotoninas vaidina itin svarbų vaidmenį palaikant nuotaikų pusiausvyrą, prisideda prie žmogaus gerovės ir laimės jausmo. Dar daugiau – žemas serotonino lygis yra siejamas su depresija. Įvairūs tyrimai patvirtina, kad serotoninas padeda ne tik gydant pačią depresiją, bet ir mažinant polinkį į depresiją ir savižudybę.

Ar įmanoma padidinti serotonino lygį organizme?

Nefarmologiniai serotonino didinimo būdai yra vienas geriausių sprendimų siekiant užkirsti kelią depresijai. Tai patvirtina ir mokslas, kuris vis labiau pripažįsta, jog laimė ir gerovė yra svarbūs  veiksniai, saugantys nuo psichinių ir fizinių sutrikimų. Ir atvirkščiai, neigiamos nuotaikos yra susijusios su blogėjančia fizine ir psichine sveikata. Kaip teigia Pasaulio sveikatos organizacija, sveikata yra visiška fizinė, psichinė ir socialinė gerovė, o ne tik ligos ar silpnumo nebuvimas. O moksliniai tyrimai atskleidžia, kad žmonių nuotaikos lygis susijęs su serotonino lygiu organizme.

Deja, serotoninas savo piką organizme pasiekia vaikystėje ar ankstyvoje paauglystėje, o ankstyvoje suaugystėje jo lygis jau pradeda kristi, nors šis hormonas išlieka toks pats svarbus gerai smegenų būklei palaikyti.

Serotonino gamybą organizme galima paskatinti naudojant natūralius preparatus. Jie yra geriau toleruojami, turi mažiau pašalinių poveikių, gerina miego kokybę nedidindami jo trukmės, reguliuoja smegenų-žarnyno sąveiką, mažina migrenos skausmus, gelbsti kovoje su nutukimu padėdami lengviau laikytis dietos rekomendacijų, padeda kovoti su nemiga, mažina nuotaikos svyravimus, angliavandenių poreikį, lengvina priešmenstruacinius simptomus. Šie preparatai padeda prisitaikyti prie emocinio streso, gerina nuotaiką, padidina darbingumą. Jie neturi cheminiams vaistams būdingos pripratimo rizikos, kas yra didelis iššūkis depresijos gydyme vaistais.

Norite apie tokius preparatus sužinoti daugiau spauskite čia.

 

Dalintis