Greitas gyvenimo tempas, nesibaigiantys rūpesčiai darbe ir namų ruošos darbai kartais įsuka į tokią rutiną, kad, rodos, nėra kada įkvėpti. Pažįstamas jausmas? Jei taip, tuomet metas pasirūpinti savimi ir atrasti vidinę ramybę. Harmonija jūsų sieloje gali padėti geriau jaustis ir fiziškai. Todėl jei kankina stresas, nerimas, nemiga ar tiesiog niekad nėra jėgų – pasirūpinkite savimi ir išmokite kokybiškai pailsėti. Paruošėme jums 3 paprastas taisykles, kurios padės suimti gyvenimą atgal į savo rankas!
Stresuojame visi, svarbiausia, kad taip būtų ne visada!
Labai svarbu atminti, kad stresas yra normali mūsų gyvenimo dalis. Yra normalu jausti nerimą ar net lengvą baimę prieš rimtą operaciją ar nerimauti dėl šeimos nario sveikatos, paaukštinimo darbe ar atostogų planų. Tačiau jei nerimaujate net eidami į parduotuvę nusipirkti pietų ir krūptelite kaskart suskambus telefonui, tikriausiai, jūsų vidinė streso reguliavimo sistema išsiderino.
Labai svarbu kokybiškai pailsėti ir leisti savo kūnui atsigauti, kad stresinius gyvenimo periodus įveiktumėte gana lengvai ir po sunkesnio periodo galėtumėte ir vėl grįžti į normalų gyvenimo ritmą. Jei nerimas ir stresas jus lydi jau ilgą laiką, gali būti, kad jums būtų naudinga apsilankyti pas savo šeimos gydytoją ar psichologą. O kol lauksite vizito pas specialistą, peržvelkite savo dienotvarkę – galite pradėti keisti savo kasdienybę po truputį, kad jaustumėtės geriau ir pozityviau.
3 taisyklės ramesnio gyvenimo link
Jei manote, kad harmonija ir vidinė ramybė yra skirta tik per dieną 5 kartus medituojantiems guru, jūs tikrai klystate! Stresas gali būti suvaldomas net ir turint patį atsakingiausią bei sudėtingiausią darbą ar reiklią šeimą. Tiesiog svarbu atrasti tinkamą balansą tarp jūsų atsakomybių ir poilsio. Štai 3 dalykai į kuriuos reikėtų atkreipti ypatingą dėmesį:
- Miegas. Miegas yra viena svarbiausių geros savijautos sąlygų. Labai svarbu kasdien eiti miegoti ir keltis panašiu metu. Be to – miegui pasilikti reikiamą valandų kiekį. Kiekvienam žmogui jis gali būti individualus, bet dažnai tai 7–9 val. Pakankamu miego kiekiu yra laikomas toks, kai miegodami po tiek pat valandų savaitę laiko rytais pabudę jaučiatės žvalūs ir pailsėję.
- Psichologinis poilsis. Gebėjimas „persijungti“ į poilsio režimą be galo svarbus jūsų gerai savijautai, tačiau taip pat jis susijęs ir su 1-u punktu – miegu. Jei neatsipalaiduosite, nuolat galvosite apie neatliktus darbus, jums gali būti sunku užmigti. Todėl psichologinis poilsis yra nemažiau svarbu. Tai gali būti užsiėmimas jūsų mėgstama veikla – piešimu, rankdarbiais, maisto gaminimu. Taip pat verta išbandyti jogą, meditaciją, kurios gali sujungti lengvą sportą ir psichologinį poilsį. Jei užimtoje dienotvarkėje sunku rasti tam laiko, tiesiog planuodami savo laiką bent 1 valandą per dieną paskirkite poilsiui. Juk tai kas suplanuota, turi būti įvykdyta, ar ne?
- Fizinė sveikata. Fizinės problemos taip pat gali kelti papildomą nerimą ar stresą. Sportas gali būti svarbus ne tik rūpinantis savo fizine sveikata, bet ir norint pailsėti psichologiškai. Kalbant apie fizinę sveikatą, labai svarbu lankytis pas šeimos gydytoją, laiku atlikti profilaktinius tyrimus bei pasirūpinti sveika mityba bei, jei reikia, maisto papildais. Pavyzdžiui, augaliniai maisto papildai tokie kaip L-tianinas ar grifonijų sėklų ekstraktas gali būti naudingi palaikant normalią nervų sistemos funkciją. Nervų sistemai taip pat gali būti naudingi B grupės vitaminai, D vitaminas.
Jei kamuoja nerimas, naktimis sunku išsimiegoti ir pailsėti – išbandykite šiuos 3 kertinius patarimus gerai savijautai. Padėti gali ir tinkamai parinkti maisto papildai bei augaliniai ekstraktai. O jei nemalonūs simptomai kamuoja ilgesnį laiką, verta apsilankyti pas savo gydytoją. Jis gali atlikti reikiamus tyrimus ar rekomenduoti vartoti ir kitus nervų sistemos funkcijai svarbius papildus.