Kvėpavimo takų stiprinimas, Sloga

Atėjus rudeniui ateina ir peršalimo ligų sezonas. Todėl šiandien norime daugiau pakalbėti apie dažną paršalimo ligų „palydovę“ – slogą. Kada tai – tik paprasta sloga? O kada galima įtarti sinusitą? Kokios priemonės ją gali palengvinti? O kada derėtų kreiptis į medikus? Apie visa tai skaitykite šiame straipsnyje!

Kai užklumpa peršalimas ir sloga

Skaičiuojama, kad mūsų klimato juostoje gyvenantys žmonės su peršalimo ligomis susiduria 2–5 kartus per metus. Vaikai serga dar dažniau; vidutiniškai po 8 kartus per metus. Deja, bet sloga yra neišvengiama įprasto peršalimo eigos dalis.

Sloga arba rinitas (medicininis terminas slogai įvardyti) padeda išsivalyti nosies gleivinei, pasišalinti svetimkūniams. Laikina sloga gali atsirasti po darbo itin dulkėtoje aplinkoje – pavyzdžiui, palėpės tvarkymo ar darbų su mediena, pjuvenomis. Tačiau ji trunka trumpai ir praeina išsivalius nosies gleivinei. Peršalimo atveju į nosies gleivinę patenka įvairūs mikroorganizmas, kurie ten sparčiai dauginasi. Jie gali išplėsti smulkias nosies kraujagysles, dėl ko atsiranda patinimo, sunkumo jausmas. Dėl to gali būti sunku kvėpuoti, sudėtingesniais atvejais sloga tampa tokia stipri, kad kvėpuoti įmanoma tik per burną.

Dažniausiai sloga praeina kartu su peršalimo simptomais. Įprasta laikyti, kad sloga praeina per 7–14 dienų. Jei sloga tęsiasi ilgiau, derėtų ieškoti tikslesnių to priežasčių. Sloguojant, įtariant peršalimą, galima gydytis namų sąlygomis. Tačiau į medikus derėtų kreiptis, jei temperatūra nekrenta ilgiau nei 3 paras, jei sunku kvėpuoti tiek per burną, tiek per nosį, jei jaučiamas ausies ar abiejų ausų skausmas, jei pacientas negeria skysčių, jei turite gretutinių širdies ar kvėpavimo takų ligų. Jei susirgo vaikas – visuomet reikėtų pasikonsultuoti su šeimos gydytoju ar gydytoju pediatru.

Kada reikėtų įtarti, kad jums – sinusitas?

Sloguojant reikėtų atkreipti dėmesį ir į tai, ar įprasta sloga nepereina į ūminį ar lėtinį sinusitą. Sinusitas, tai nosies ir sinusų uždegimas, kurį sukelia virusai, bakterijos ar alergijos. Sinusitas gali prasidėti dėl anatominės jūsų sandaros, pavyzdžiui, nosies pertvaros, kuri neleidžia išsivalyti nosies landoms. Tam įtakos gali turėti ir uždegiminės reakcijos, alergijos, imunodeficito ligos ar tiesiog paveldimos priežastys. Įtarti, kad jums sinusitas, galite, jei jaučiate šiuos simptomus:

  • Spaudimo jausmas kaktos, nosies, akių srityse.
  • Apsunkęs kvėpavimas.
  • Nosies, skruostų patinimas.
  • Galvos skausmas.
  • Gali pakilti temperatūra, atsirasti nemalonus burnos kvapas.

Įtariant sinusitą reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją, kuris paskirs gydymą ar nukreips tolimesnei konsultacijai pas LOR.

Gamtos galia kvėpavimo takams

Kvėpavimo takų ligos yra neišvengiamos, tačiau greičiau pasveikti bei palengvinti simptomus gali įvairios naminės priemonės bei gydomosios priemonės su veikliosiomis augalinėmis medžiagomis. Pavyzdžiui, tiktų įvairūs purškikliai, skirti išplauti nosies gleivėms. Taip pat tiktų purškikliai su Atlanto vandenyno vandeniu, kurie palengvins kvėpavimą bei sudrėkins gleivinę. Tokio tipo purškikliai drėkina gleivinę, padeda apsaugoti jautrias nosies landų sieneles, atstatyti nosies funkciją. Jo druskų koncentracija tokia pati kaip ir natūraliai esanti žmogaus organizme. Taigi jis neerzina nosies gleivinės, yra malonus naudoti. Purškalas gali padėti tiek užklupus paprastai slogai ar sinusitui. Daugiau ieškokite kategorijoje „Kvėpavimo takams ir imunitetui“.

Dalintis