Stresas ir nuovargis

Vegetacinė distonija yra organizmo funkcijų ir pojūčių sutrikimas. Nors medicininis šių sutrikimų paaiškinimas nerastas, tai jokiu būdu nereiškia, kad simptomai nėra tikri. Jie nėra išgalvoti. Tai, kad šių simptomų priežasčių negalima moksliškai paaiškinti, dažnai sustiprina jausmus.

Kokie yra vegetacinės distonijos simptomai ir kaip ją diagnozuoti?

Norėdami diagnozuoti vegetatyvinę distoniją, asmuo turi stebėti nepaaiškinamus simptomus iki 6 mėnesių ir ilgiau, atsižvelgdamas į tai, kad simptomai laikui bėgant gali pasikeisti. Prieš nustatant vegetacinę distoniją, reikia atmesti visas kitas galimas ligų diagnozes.

Simptomai gali būti labai įvairūs. Nuo skausmo ir virškinimo sutrikimų iki seksualinių problemų. Nors simptomai yra lėtiniai, jų lokalizacija, tipas, dažnumas ir intensyvumas gali skirtis. Dažniausias ir nuolatinis simptomas yra skausmas, jį sunku gydyti nežinant priežasties.

Dažniausi vegetatyvinės distonijos simptomai yra širdies plakimas, prakaitavimas, dusulys, drebulys, bėrimas, kosulys, pilvo pūtimas, dilgčiojimas, dažnas viduriavimas ar šlapinimasis. Šiuos simptomus gali lydėti stiprus nerimas, neramumas, bejėgiškumas, baimė, dirglumas, sunku susikaupti ir dažnai net panikos priepuoliai.

Ilgai trunkančios mintys ar jausmai apie fizinius simptomus dažnai sukelia depresines mintis ar nerimą, o negydomi simptomai gali sukelti papildomų padarinių.

Kas sukelia vegetacinę distoniją?

Istoriškai buvo manoma, kad vegetacinę distoniją sukelia pernelyg didelis psichologinis stresas, kuris prisideda prie fizinių simptomų pasireiškimo. Naujausia teorija pagrįsta tuo, kad kiekvienas individas yra itin jautrus kūno pokyčiams, kurie tomis pačiomis sąlygomis gali sukelti skirtingas organizmo reakcijas. Pavyzdžiui, jei čili pipirų valgymas yra malonumas ir sukelia teigiamus jausmus, tai kitam tai yra skausmas ir kančia, tačiau palaipsniui galima įprasti valgyti čili. Tas pats ir su jutimais.

Manoma, kad vegetacinė distonija yra susijusi su serotonino kiekio pokyčiais. Žinoma, kad serotoninas yra hormonas, dar vadinamas „laimės hormonu“, reguliuojantis įvairius pojūčius, įskaitant nuotaiką ir skausmą. Serotoninas yra sintetinamas iš nepakeičiamos aminorūgšties L-triptofano, kurį galime pasiimti su maistu kasdien. Serotonino trūkumo atveju pastebimi depresinių minčių skundai, nerimas, baimė ir kt. jausmai.

Kaip kovoti su vegetacine distonija?

Autonominės distonijos gydymas daugiausia pagrįstas psichoterapijos konsultacijomis, be cheminių antidepresantų, simptomams palengvinti, galima pasikonsultavus su gydytoju, tačiau daugelis jų turi įvairų šalutinį poveikį. Kaip alternatyvą, galima pasirinkti natūralias priemones nervų sistemos veikimui pagerinti.

Kovoti su vegetacine distonija gali padėti priemonės, kuriose yra raudonėlio augalo sausasis ekstraktas, nepakeičiamos aminorūgšties L-triptofanas ir grifino augalų sėklų ekstraktas, kuris yra gausus augalinės kilmės aminorūgšties 5-hidroksitriptofano (5-HTP) šaltinis, kuris padės palaikyti normalią būseną. nervų sistemos ir smegenų funkcija.operacija.

Mokslinėje literatūroje aprašoma, kad L-triptofanas ir 5-hidroksitriptofanas mūsų organizme yra serotonino arba vadinamojo „laimės hormono“ sintezės šaltinis.

Jame esantis L-triptofanas yra nepakeičiama aminorūgštis, kurios sintezė žmogaus organizme nėra užtikrinta, todėl jo vartojimas turi būti užtikrinamas dieta ar preparatais, kurių sudėtyje yra L-triptofano. Mokslinėje literatūroje aprašoma, kad L-triptofanas ir 5-hidroksitriptofanas mūsų organizme yra serotonino arba vadinamojo „laimės hormono“ sintezės šaltinis. Daugiau, šių ingridientų turinčius produktus galite sužinoti paspaudę čia.

Dalintis