Virškinimo sistema

Pilvo skausmas sustabdo įprastą gyvenimą: užklupus šiam nemalonumui negalime nei užsiimti darbais, nei mėgautis laisvalaikiu. Kas sukelia pilvo skausmus, ir ką daryti, kad pilvo skausmas kuo greičiau liautųsi, ir, geriausia, daugiau nebegrįžtų?

Dėl ko skauda pilvą

Skausmas yra perspėjantis organizmo signalas, nurodantis, kad reikia susirūpinti. O pasikartojantys spazminiai pilvo skausmai – dažna problema, būdinga net kas dvidešimtam žmogui.

Dažna pilvo skausmo priežastis – netaisyklinga virškinimo organų veikla arba apsinuodijimas. Pilvą skauda, kai atsiranda spazmai žarnų, skrandžio, šlapimo takų, tulžies pūslės ir latakų, taip pat gimdos, kirų organų raumenyse. Šie skausmai gali užeiti tam tikrais priepuoliais, jaustis skirtingose pilvo dalyse pagal skausmą sukeliančio organo vietą arba tarsi migruoti po pilvą. Pilvo srityje skausmus sukelia ir skrandžio ar žarnų uždegimai, skrandžio, kepenų ligos, tulžies ar inkstų akmenligė. Per mėnesines moterys dažnai jaučia gimdos susitraukimų sukeliamą skausmą. Pilvą gali skaudėti sutrikus virškinimui, kaupiantis dujoms. Retesniais specifiniais atvejais pilvą gali skaudėti ir dėl patirto širdies smūgio, plaučių uždegimo ir kitų priežasčių. Vaikams gali skaudėti pilvą ir dėl priežasčių, kurios nėra būdingos suaugusiems, pavyzdžiui, dėl kirmėlių.

Pilvo skausmo pojūtis būna taip pat įvairus. Skausmai gali būti aštrūs arba buki, dilgčiojantys, mėšlungio tipo. Jie gali būti ūmūs ir tęstis trumpai arba varginti ilgai, kartotis. Pilvo skausmas gali trukdyti judėti, paaštrėti tam tikrose kūno padėtyse.

Kas padeda nuo pilvo skausmo

Jeigu pilvo skausmas nėra keliantis didesnio nerimo ir kreiptis į gydytoją nejaučiate poreikio, padėti sau sumažinti pilvo skausmą galite laikydamiesi tam tikrų patarimų.

Pirmiausiai, žinoma, reikia reguliariai, sveikai, neskubant maitintis, atsisakyti visų produktų, kurie apsunkina ir blogina virškinimą, be reikalo apkrauna virškinimo organų veiklą. Derėtų normalizuoti savo svorį, pasistengti atsikratyti antsvorio. Taip pat reikia vengti nervinės įtampos, laikytis tinkamo dienos režimo – anksti gultis ir anksti keltis, reguliariai mankštintis. Visa tai ne tik stiprina imuninę sistemą, bet ir pagerina virškinimo organų darbą. Reikėtų atsisakyti žalingų įpročių: rūkymo, alkoholio, kitų nuodijančių gaminių, kofeino turinčių produktų. Reikėtų vengti ir nebūtino vaistų vartojimo, nes daugelis jų pasižymi šalutiniais poveikiais, veikiančiais ir virškinimo organus. Dėvėti reikėtų ne per daug prigludusius, nespaudžiančius liemens ir kitų vidaus organų drabužius.

Pilvo skausmo mažinimas natūraliomis priemonėmis

Pilvo skausmą malšina ir įvairios natūralios priemonės. Virškinimą pagerina ir dujų kaupimąsi mažina kmynų, pipirmėtės, vaistinės ramunėlės, pankolių, debesylo, vaistinės melisos arbatos. Ožragės lapai pagerina atliekų šalinimo funkciją. Šias arbatas galima ruoštis ir po vieną ingredientą, ir daryti jų mišinius.

Efektyviai pilvo skausmus malšinti padeda ir natūralios sudėties preparatai, kurie neturi vaistams būdingų šalutinių poveikių. Apie juos daugiau galite sužinoti paspaudę šią nuorodą. 

 

Dalintis