Kvėpavimo takų stiprinimas, Sloga

Vykstate į kelionę, tačiau vaiką užklupo sloga? Patarimai, kurie padės palengvinti simptomus

Vaikų sloga – nemalonus, bet, deja, dažnas vaikystės palydovas. Vaikai sloguoja ir žiemą, ir vasarą, o tai neišvengiamai koreguoja visos šeimos planus. Jei sloga užklupo atostogų metu, svarbu žinoti, kokios priemonės gali palengvinti simptomus, kad keliauti būtų lengviau ir vaikui, ir visai šeimai. Šiame straipsnyje dalijamės keliais patarimai kaip palengvinti sloguojančio šeimos nario savijautą. Patarimai universalūs, jais pasinaudoti galės ir vaikai, ir jų tėveliai!

Skirtingos slogos skirtingais amžiaus tarpsniais

Nors sloga nemaloni nė suaugusiam, nė vaikui, tačiau, priklausomai nuo sergančiojo amžiaus, skiriasi ir simptomų trukmė bei galimos gydymo priemonės. Jei susloguoja kūdikis, jam visą pagalbą teikti gali tik jį prižiūrintys asmenys – ar tai būtų tėvai, seneliai ar auklės. Pats mažylis savimi pasirūpinti negali.

Kalbant apie kūdikių slogą, labai svarbu reguliariai išvalyti (išsiurbti) mažylio nosį, nes jis pats jos išsipūsti negali. Taip pat gali būti reikalinga guldyti mažylį ant neaukštos pagalvės, kad sekretas netekėtų į gerklę. Patiems mažiausiems sloguotojams gydytojas gali skirti įvairių lašiukų slogai lengvinti. Nuo 6 mėn. galima naudoti natūralų hipertoninį jūros druskos tirpalą. Jūros vanduo drėkina nosies sieneles ir ertmes, švelniai valo, padeda apsaugoti nuo dulkių, žiedadulkių ir kitų dirgiklių bei atstatyti nosies funkciją. Jūros druskos pagrindu pagaminti purškalai yra saugūs naudoti ir nesukelia priklausomybės.

Patarimai vyresniems vaikams ir suaugusiems

Palengvinti slogos simptomus gali tinkama namų aplinka. Kambarį, kuriame miega jūsų vaikas, galima papildomai drėkinti oro drėkintuvu. Jei turite drėgmės matuoklį, optimalus drėgnis yra 40–60 proc. Kai vėdinate kambarį, geriau darykite tai rytais, kai yra iškritusi rasa (arba po lietaus), tuomet visos dulkės ir žiedadulkės (kurios gali dirginti nosies gleivinę) yra nusėdusios ir jų gerokai mažiau pateks į kambarį.

Virusai nesidaugina, kai kūno temperatūra yra kiek pakilusi. Todėl gera profilaktikos priemonė pastebėjus pirmuosius peršalimo, slogos simptomus gali būti kojų mirkinimas šiltame vandenyje. Tą daryti galima 2–3 kartus per dieną. Nereikia jokių eterinių aliejų ar druskų, efektas pasiekiamas tiesiog palaikant kojas 10–20 minučių 37–42 laipsnių temperatūros vandenyje. Tiesa, šį metodą galima taikyti tik tada, jei vaikas nekarščiuoja.

Kaip ir kūdikiams, taip ir vyresniems vaikams, daugiausia nepatogumų sloguojant kelia užsikimšusi, paburkusi nosis. Ją atkimšti padės jūros vanduo. Mažiems vaikams (nuo 3 metų) galima naudoti hipertoninio jūros vandens lašus, o vyresniems gali būti patogiau naudoti purškalą. Purškalai ar lašai su jūros vandeniu yra panašios druskų koncentracijos kaip ir mūsų organizmas, todėl įsipurškus nėra jaučiami nemalonūs pojūčiai. Kai kurie preparatai yra papildyti eukalipto, pipirmėčių aliejais, kurie taip pat yra žinomi dėl savo kvėpavimą lengvinančių savybių. Daugiau apie produktus galite rasti čia.

Vaikų sloga tikrai nemalonus, bet neišvengiamas dalykas. Linkime šią vasarą nesirgti, o jei peršalimas užklups atostogų metų – įsitikinkite, kad kelioninėje vaistinėlėje turite visas priemones, kuriuos gali palengvinti simptomus!

 

Dalintis