Miegas ir nervų sistema, Sveikata

Nepasitenkinimas miego kiekiu ar kokybe gali rimtai paveikti jūsų sveikatą ir bendrą savijautą. Jei dažnai jaučiatės pavargę, sunku susikaupti ar iš savo aplinkos girdite panašius skundus iš kitų, atkreipkite dėmesį į šiuos 5 požymius, kurie gali signalizuoti apie miego trūkumą:

  1. Dažnai jaučiamas nuovargis ir vangumas

Tai ko gero akivaizdžiausias miego trūkumo požymis. Jei jaučiatės taip, lyg niekaip nepavyksta iki galo išsimiegoti, net jei miegate nurodytą valandų skaičių, tai gali reikšti, kad jūsų miego kokybė prasta. Nuolatinis nuovargis gali trukdyti atlikti kasdienes užduotis, bloginti nuotaiką ir motyvaciją.

  1. Sunkumas susikaupti ir dėmesio išlaikymas

Miego metu smegenys tvarko informaciją, įtvirtina prisiminimus ir ruošiasi kitai dienai. Jei miego nepakanka, tampa sunku sutelkti dėmesį, mokytis naujų dalykų ar atlikti sudėtingas užduotis. Gali pasitaikyti atminties sutrikimų, dažniau pasimesti daiktus ar pamiršti svarbius dalykus.

  1. Dirglumas ir emocinis nestabilumas

Miego trūkumas gali paveikti jūsų emocinę būseną. Gali būti sunkiau valdyti emocijas, galite jaustis labiau įsitempę, dirglūs ar linkę į pykčio protrūkius. Taip pat miego trūkumas gali prisidėti prie nerimo ar netgi depresijos simptomų.

  1. Prastesni fiziniai gebėjimai

Miego metu kūnas atsistato ir atsigauna po fizinio krūvio. Jei nepakankamai miegate, gali sumažėti jūsų jėga, ištvermė ir koordinacija. Taip pat gali pailgėti reakcijos laikas, o tai gali padidinti traumų riziką.

  1. Padidėjęs saldumynų poreikis

Miego trūkumas gali paveikti jūsų hormonų pusiausvyrą, įskaitant hormonus, reguliuojančius alkį ir sotumą. Dėl to galite jausti didesnį potraukį saldiems ir greitai energiją suteikiantiems maisto produktams, o tai gali sutrikdyti sveiką mitybą ir svorį.

Jei pasireiškė keli iš šių požymių, pasistenkite pagerinti savo miego įpročius:

  • Eikite miegoti ir kelkitės maždaug tuo pačiu metu kiekvieną dieną, net ir savaitgaliais.
  • Sukurkite ramią miego aplinką – ji turėtų būti tamsi, vėsi ir be triukšmo.
  • Prieš miegą išjunkite elektroninius prietaisus bent valandą.
  • Venkite kofeino ir alkoholio prieš miegą.
  • Reguliariai mankštinkitės, tačiau ne per arti miego laiko.
  • Gali padėti melatoninas.
  • Jei miego problemos išlieka, kreipkitės į gydytoją.

Pasirūpinkite savo miego kokybe ir mėgaukitės energija bei geresne savijauta visą dieną!

Good Sleep Spray melatoninas

Dalintis