Kepenų sveikata, Lotos Pharma

Kepenys yra tyliosios mūsų organizmo tvarkytojos. Kaip viešbučio tvarką užtikrina kambarius prižiūrintys tvarkytojai, taip ir mūsų organizmo viešbutį kruopščiai ir atidžiai „valo“ kepenys. Tačiau jos yra atsakingos ne tik už detoksikaciją, skaičiuojama, kad kepenys iš viso atlieka daugiau nei 500 skirtingų funkcijų. Todėl rūpintis savo kepenų sveikata yra išties svarbu norint gyventi kuo ilgiau ir kokybiškiau. Šiame straipsnyje norime išsamiau pakalbėti apie kepenis, kokie gyvenimo būdo pokyčiai gali padėti jomis pasirūpinti, bei ką daryti, jei jums jau diagnozuotas kepenų suriebėjimas ar kita dažnai pasitaikanti kepenų problema.

Kokie kasdieniai įpročiai gali pagerinti kepenų būklę?

Kalbant labai apibendrintai – sveika mityba ir sveikas gyvenimo būdas yra atsakymas į daugelį klausimų, kai kalbama apie gerą savijautą ir ilgaamžiškumą. Tačiau jei esate sunerimę būtent dėl savo kepenų sveikatos ar jūsų šeimos gydytojas užsiminė, jog reikėtų atkreipti dėmesį į jūsų kepenų sveikatą, tuomet galite imtis šių 3 paprastų pokyčių, kad padėtumėte savo kepenims.

Atminkite, kad geriausi pokyčiai yra tie, kurie yra išlaikomi ilgalaikėje perspektyvoje. Todėl net jei 100 % įgyvendinti kurį nors punktą jums atrodo neįmanoma, nesistenkite to padaryti, geriau bent pusiau įgyvendinti visus šiuos patarimus nei išvis juos ignoruoti, nes šie pokyčiai atrodo per sunkūs.

  1. Sumažinkite riebaus ir nesveiko maisto kiekį savo mityboje.

Vienas pagrindinių kepenų pažeidimų, tai vadinamasis kepenų suriebėjimas. Norint jo išvengti, reikėtų laikytis sveikos mitybos principų: vengti kepto, riebaus maisto. Valgyti daugiau augalinių maisto produktų, rinktis produktus, turinčius daugiau skaidulų. Jei valgote mėsą, rinktis liesesnę (pvz., paukštieną), taip pat mėsos suvartojimą reikėtų riboti iki 2–3 kartų per savaitę, o kitu metu baltymų šaltiniu rinktis ankštinius augalus, tofu, tempę, seitaną ir kitus augalinius baltymus.

  1. Sumažinkite alkoholio vartojimą.

Alkoholio vartojimas sutrikdo kepenų ląstelių apykaitą, jei tai tęsiasi ilgai ir alkoholis yra vartojamas dideliais kiekiais – vystosi kepenų suriebėjimas, kepenų cirozė. Sutrikus kepenų veiklai pokyčiai gali būti ilgalaikiai ir negrįžtami. Rekomenduojama per savaitę neišgerti daugiau nei 14 standartinių alkoholio vienetų, tai maždaug 6 pintos silpno alaus ar 10 taurių silpno vyno. Žinoma, idealiu atveju ar jau turint su kepenimis susijusių problemų, alkoholio vartojimą reikėtų sumažinti iki minimumo.

  1. Jei turite antsvorio, pasiekite savo optimalų svorį.

Antsvoris yra siejamas su kepenų problemomis. Žinoma, per didelis kūno svoris taip pat kenkia ir mūsų širdžiai, kraujagyslių sistemai, papildomu darbu yra apkraunami ir mūsų sąnariai. Todėl pasiekti optimalų mūsų kūno svorį yra naudinga dėl įvairiapusės naudos sveikatai. Yra rekomenduojama svorį mesti derinant kalorijų deficitą ir fizinį aktyvumą. Sveikas svorio metimas, tai ne daugiau kaip 0,5–1 numesto kilogramo per savaitę arba iki 2–4 kg per mėnesį.

Gamtos galia, kuri gali būti naudingi kepenims

    Kepenų sveikatai gali būti naudingi įvairūs augaliniai produktai, kurie padeda kepenims išsivalyti bei toliau vykdyti svarbiausią savo misiją – apsaugoti organizmą nuo toksinų. Štai kelios naudingos medžiagos, kurių reikėtų ieškoti maisto papildų sudėtyje:

  • Tai stiprus antioksidantas, kuris gali padėti apsaugoti kepenų ląsteles nuo pažaidos. Ši medžiaga gali būti išgaunama iš tikrojo margainio sėklų, todėl gali būti naudinga ir pačių sėklų įtraukti į mitybą: jos gali būti dedamos į kepamą duoną, bandeles, malamos ir dedamos į vaisių kokteilius.
  • Cholinas arba vitaminas B7 dažnai vartojamas kaip maistinė medžiaga, padedanti palaikyti įvairias organizmo funkcijas, įskaitant ir ląstelių augimą, medžiagų apykaitą. Cholinas kepenyse trukdo susidaryti lipidų nuosėdoms.
  • Kiaulpienių šaknų ekstraktas. Tai tradicinis mūsų senolių naudotas produktas kepenų ir virškinimo gerinimui. Kiaulpienių lapų ir šaknų arbata buvo vartota profilaktiškai ir gydymo tikslais.

Dalintis