Uncategorized @lt

Vienintelė detoksikacijos programa, kuri veikia

Detoksikacija, dar kitaip vadinamas „detoksu“, iš tiesų reiškia gydymo būdą, kai toksinės medžiagos pašalinamos iš organizmo, kuris apsinuodijo narkotinėmis medžiagomis, alkoholiu ar kitais toksinais. Šią funkciją paprastai atlieka pats žmogaus organizmas naudodamas plaučius, inkstus, kepenis bei odą ir natūraliai pašalina visus sukauptus toksinus. Pastaruoju metu šis terminas įgavo daugiau reikšmių. Dabar detoksu vadinama daug dalykų, pavyzdžiui, dieta, skirta pravalyti žarnynui. Kitiems tai meditacija, padedanti išsivalyti nuo toksiškų minčių, dar kitiems tai žalingų įpročių atsisakymas. Detoksikacija – kiekvienam žmogui skirtingus dalykus reiškiantis terminas. Dažnu atveju tai veiksmai bendrai sveikatai ir gerovei skatinti, taip pat sumažinti lėtinių ligų riziką arba užkertantys kelią ligų plitimui.

Vienas iš pagrindinių detoksikacijos tikslų – sumažinti apkrovą kepenims, kurios yra pagrindinis organas, atsakingas už toksinių medžiagų pašalinimą iš organizmo. Kepenys neutralizuoja ir pašalina toksinus iš kraujo, tačiau jos gali būti per daug apkrautos ir nesugebėti patenkinti organizmo poreikio, ypač jei žmogus nuolat susiduria su dideliu toksinų kiekiu: neturi sveikų mitybos įpročių, rūko, vartoja alkoholį ir nesilaiko bendrų sveikos gyvensenos principų. Tai gali daryti įtaką sveikatos sutrikimams, įskaitant nuovargį, galvos skausmą ir virškinimo problemas, taip pat rimtesnėms ligoms, tokioms kaip kepenų fibrozė ar net cirozė bei vėžys. Suteikiant kepenims pertrauką, jos gali efektyviau pašalinti organizme susikaupusius toksinus.

Siekiant greičiau atstatyti kepenų funkcijas, jums nebūtina imtis drastiškų dietų, badauti ar kitaip alinti organizmą. Geresnį rezultatą jums suteiks natūralios priemonės. Tokios vaistažolės kaip artišokų lapai bei kiaulpienių šaknys neutralizuoja bei suriša kenksmingas, toksines medžiagas organizme ir skatina tulžies nutekėjimą, kuris leidžia greičiau pašalinti susikaupusias medžiagas. Dar viena ypač naudinga vaistažolė – tikrasis margainis. Jo sudėtyje esantis silimarinas – vienas geriausiai žinomų medžiagų. Liaudies ir tradicinėje medicinoje margainis iki šių dienų naudojamas kepenų ir tulžies funkcijoms gerinti. Siekiant efektyvios kepenų regeneracijos, svarbu silimariną vartoti su cholinu – medžiaga, mažinančia kepenų suriebėjimą bei skatinančią kepenų atsistatymą. Per parą suaugęs žmogus turi gauti bent 400 mg šios medžiagos. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad cholino trūkumas gali turėti neigiamą poveikį organizmui, įskaitant suriebėjusias kepenis, taip pat kepenų ir raumenų pažeidimus. Pagrindinis cholino šaltinis maisto produktuose – kiaušiniai, mėsa, žuvis, pilnagrūdžiai produktai, daržovės ir vaisiai, taip pat riebalai ir aliejai.

Detoksikacija taip pat gali padėti sustiprinti imuninę sistemą, nes organizme esančios toksinės medžiagos gali susilpninti imuninį atsaką ir stabdyti aprūpinimą maistinėmis medžiagomis, kurių reikia kovojant su infekcijomis ir kitomis ligomis. Kai kurie dažniausiai detoksikacijai naudojami maisto produktai yra žalumynai, vaisiai ir daržovės, riešutai ir sėklos bei aukštos kokybės baltymų šaltiniai, tokie kaip liesa mėsa ir žuvis.

Svarbu paminėti, kad detoksikacija neturėtų būti suprantama kaip greitas sprendimas svorio mažinimui, odos skaistinimui ar net ligų gydymui, geriausia pasikalbėti su sveikatos priežiūros specialistu prieš pradedant bet kokią naują detoksikacijos programą. Kai kuriems žmonėms gali atrodyti, kad sulčių dieta arba badavimas jiems yra geriausias detoksikacijos būdas, tačiau sveikatos priežiūros specialistai rekomenduoja rinktis kitą kelią – į savo rutiną įtraukti sveiką mitybą, atsisakyti žalingų įpročių, kurie palengvins pagrindinio organo, atsakingo už detoksikaciją (kepenų) veiklą. Iš esmės sveikas gyvenimo būdas yra vienintelė detoksikacija, kurios jums reikia.

Dalintis