Lotos Pharma, Stresas ir nuovargis

Atėjęs pavasaris, tai ne tik metas, kai po žiemos sąstingio pabunda gamta, bet ir puikus metas kiekvienam iš mūsų peržvelgti savo įpročius, rutiną ir imtis pokyčių! Už lango vis dažniau šviečiant saulutei ir mums patiems dažniau norisi išeiti pajudėti į lauką, atnaujinti savo rūbų spintą ar pakeisti vieną kitą jau atsibodusį įprotį. Jei po žiemos dar jaučiatės šiek tiek apsunkę, o galbūt jus vargina papildomas svoris, šiame straipsnyje pateikiame kelis patarimus, kurie gali padėti pabusti iš žiemos sąstingio ir artėjančią vasarą pasitikti kupiniems energijos!

Norite pabusti? Miegokite pakankamai!

Gerai savijautai labai svarbus tinkamas poilsis. Gali atrodyti paradoksalu, kad norint būti žvalesniems ir darbingesniems, mes siūlome jums daugiau miegoti. Tačiau nuovargis ar išsekimas tikrai nesuteiks jėgų imtis pokyčių. Todėl labai svarbi tinkama miego higiena. Štai kertinės miego higienos taisyklės:

  • Eikite miegoti ir kelkitės panašiu metu, net ir savaitgaliais. Taip organizmas natūraliai susireguliuos savo miego ciklus ir jums bus lengviau užmigti bei atsikelti.
  • Skirkite miegui pakankamą kiekį valandų. Kiekvienam žmogui tai gali būti skirtinga trukmė, bet jūs turėtumėte tiek miegodami kasdien gerai jaustis bei pabusti pailsėję.
  • Pavasarėjant ir ilgėjant dienoms, itin aktualu gali tapti tamsa miego metu – pasirūpinkite užuolaidomis arba akių raiščiu. Jei gyvenate mieste – praversti gali ir ausų kištukai, kad miegoti netrukdytų gatvės triukšmas.

Pasirūpinkite savo emocine sveikata

Pavasarėjant atsiradusi motyvacija imtis naujų projektų bei keisti įpročius gali būti geras stimulas keisti savo gyvenimą, pavyzdžiui, pradėti sportuoti ar keisti mitybą. Tačiau reikėtų nepamiršti ne tik savo fizinio kūno, bet ir psichologinės bei emocinės sveikatos. Skirkite laiko poilsiui bei malonioms veikloms, kurios gali būti naudingos jūsų psichikai:

  • Kasdien bent 30 minučių būkite gryname ore – pasėdėkite savo balkone ar terasoje su kavos puodeliu rankose, išeikite pasivaikščioti, pasportuoti ar pavedžiokite šunį ilgiau nei būtina.
  • Išbandykite meditaciją. Yra daug tyrimų, rodančių meditacijos naudą – netikite? Geriausias būdas yra pabandyti ir įsitikinti!
  • Jei gyvenate režimu darbas-namai, būtinai atraskite laiko savo hobiams. Tai gali būti knygų skaitymas, muziejų lankymas, mezgimas, keramikos būrelis ar bet kas, kas teikia jums džiaugsmą.
  • Jei vargina įkyrios mintys, nerimas, išsekimas, slogi nuotaika – nebijokite apie tai pasikalbėti su savo šeimos gydytoju ar psichologu. Pavasarį žmogaus organizmui dažnai trūksta įvairių vitaminų, todėl gali būti jaučiamas nuovargis, motyvacijos stoka. Na, o jei tyrimai geri – tuomet pasirūpinti emocine ir psichologine sveikata gali padėti psichologas ar psichiatras.

Atsižvelkite į savo kūno poreikius

Sveika mityba gali būti labai įvairi. Subalansuota pietų lėkštė vienaip atrodys vaikui ir suaugusiam, sportuojančiam ir nesportuojančiam, vegetarui ir mėsavalgiui ir t. t. Todėl svarbu ne konkretūs produktai (vieni mėgstame vienokius, kiti kitokius), bet kertiniai principai. Todėl norėdami jaustis geriau, atsižvelkite į savo kūno poreikius ir pasirūpinkite, kas lėkštėje nuolat būtų tie ingredientai, kurie jus verčia jaustis gerai! Vienas jų – į mitybą įtraukti reikiamą kiekį skaidulų.

Skaidulos gerina virškinimą, jos yra gerųjų bakterijų, kurios gyvena mūsų žarnyne, „maistas“, todėl skatina tinkamos mikrofloros palaikymą ir bakterinę žarnyno įvairovę. Jos gali padėti ir jei vargina papildomas svoris, skaidulos suteikia sotumo jausmo, todėl yra suvalgomos mažesnės porcijos. Per dieną moterims reikėtų su maistu ar papildais gauti 25 g skaidulų, vyrams – 38 g. Tačiau įvairūs tyrimai ir apklausos rodo, kad lietuviai suvalgo maždaug perpus mažiau skaidulų. Ką daryti? Padėti gali maisto papildai, jie yra itin geras pasirinkimas tiems, kurie negali užtikrinti pakankamo skaidulų kiekio savo kasdieniame meniu.

Pavasaris yra puiki proga pradėti keisti savo gyvenimo įpročius ir gyventi šiek tiek sveikiau ir, tikimės, geriau! Kviečiame išbandyti bent vieną iš čia paminėtų patarimų ir jaustis šiek tiek lengviau bei energingiau!

Dalintis