Širdies sveikata
Lotos Pharma, Širdies sveikata

Širdies ir kraujagyslių sveikata yra pagrindinis faktorius, lemiantis ilgaamžiškumą ir gyvenimo kokybę. Norint išlaikyti stiprią širdį, svarbu atsižvelgti į kelis pagrindinius rodiklius: kraujo spaudimą, cholesterolio lygį, cukraus kiekį kraujyje, kūno svorį ir fizinį aktyvumą. Norime jums padėti suprasti ir stebėti šiuos rodiklius, tai gali padėti laiku pamatyti pavojingus pokyčius ir apsisaugoti nuo ligų. Skaitykite toliau!

  1. Kraujospūdis

Aukštas kraujospūdis yra pagrindinis širdies ir kraujagyslių ligų rizikos rodiklis. Įprastai sveiku laikomas kraujospūdis yra apie 120/80 mmHg, tačiau šis rodiklis gali skirtis priklausomai nuo amžiaus, sveikatos būklės ir gyvenimo būdo. Kraujospūdžio kontrolei svarbu vengti per didelio druskos kiekio, mažinti stresą, reguliariai sportuoti ir vengti perteklinio alkoholio vartojimo. Padidėjęs kraujo spaudimas – vienas pirmųjų požymių, kurį galima pastebėti, praneškite apie tai savo šeimos gydytojui.

  1. Cholesterolio lygis

Cholesterolis organizmui reikalingas, tačiau per aukštas jo lygis, ypač mažo tankio lipoproteinų (MTL), gali padidinti arterijų susiaurėjimo riziką. Subalansuota mityba, turtinga vaisiais, daržovėmis, skaidulomis bei sveikais riebalais, gali padėti palaikyti gerą cholesterolio lygį. Naudingi ir žuvies patiekalai, nes juose daug omega-3 riebalų rūgščių. Tiesa, verta pagalvoti ir apie omega-3 papildus – tai yra puikus būdas pagerinti širdies sveikatą, o jei cholesterolis yra per aukštas, tai gali padėti jį šiek tiek sumažinti.

  1. Cukraus kiekis kraujyje

Aukštas cukraus kiekis kraujyje gali ne tik padidinti diabeto riziką, bet ir neigiamai veikti širdies bei kraujagyslių sveikatą. Stabiliam cukraus lygiui palaikyti rekomenduojama rinktis mažo glikeminio indekso produktus, pavyzdžiui, pilno grūdo produktus, šviežias daržoves ir riešutus. Reguliarus fizinis aktyvumas padeda sumažinti cukraus kiekį kraujyje, nes aktyvumas padeda organizmui efektyviau naudoti insuliną. Širdies ir kraujagyslių sveikata jums tikrai padėkos, jei reguliariai sportuosite.

  1. Kūno svoris

Antsvoris didina kraujo spaudimą ir cholesterolio kiekį, o tai lemia didesnę širdies ligų riziką. Sveikas kūno svoris padeda sumažinti širdies apkrovą ir palaikyti normalią medžiagų apykaitą. Mažesnė, bet reguliari fizinė veikla, subalansuota mityba ir ilgalaikiai mitybos įpročiai gali padėti pasiekti ir palaikyti sveiką kūno masę. Širdies ir kraujagyslių sveikata yra tiesiogiai susijusi su jūsų svoriu.

Padidejes kraujo spaudimas kaip sumazinti

Būdai, kurie padės pagerinti jūsų širdies sveikatą:

  • Subalansuota mityba. Daug vaisių, daržovių, pilno grūdo produktų ir sveikų riebalų, tokių kaip avokadai ir alyvuogių aliejus, gali pagerinti širdies sveikatą. Tai ypač aktualu, jei cholesterolis jau yra padidėjęs.
  • Reguliarus fizinis aktyvumas. 150–300 minučių vidutinio intensyvumo fizinės veiklos per savaitę padeda stiprinti širdį ir kraujagysles. Geriausia, jei treniruotės bus paskirstytos 30–60 min. ilgio intervalais kasdien.
  • Streso mažinimas. Lėtinis stresas neigiamai veikia kraujo spaudimą ir širdies sveikatą. Tokie metodai kaip meditacija, gilus kvėpavimas ir įvairūs hobiai gali padėti valdyti stresą, taip pat jie gali būti naudingi, jei padidėjęs kraujo spaudimas.
  • Profilaktiniai tyrimai. Reguliarus kraujo spaudimo, cholesterolio ir cukraus kiekio kraujyje tikrinimas padeda pastebėti pokyčius laiku. Spaudimą galite matuotis tiesiog namuose, o kraujo tyrimus atlikite apsilankę pas šeimos gydytoją.

Rūpintis širdimi – be galo svarbu! Nelaukite, kol atsiras problemų ir pradėkite tausoti savo širdį jau šiandien. Pritaikykite šiuos patarimus kasdieniame gyvenime – tai yra veiksmingiausias būdas išlaikyti puikią jūsų širdies ir kraujagyslių sveikatą.

Dalintis