Imuniteto stiprinimas, Sveikata

Pūslelinė – kokie slypi pavojai?

Pūslelinė, tarsi iš niekur atsirandanti ir po kurio laiko vėl išnykstanti, yra nemaloni problema. Susirgus pūsleline ne tik išvaizda, bet ir savijauta suprastėja. Vis dėlto šios bėdos – dar ne visos, kurios gresia užsikrėtus herpesu. Šis organizme glūdintis virusas gali būti ir pavojingas.

Lieka visam gyvenimui

Herpetinė infekcija, pūslelinė, herpesas – taip vadinama virusų sukelta liga, pasireiškianti pūslelėmis ant gleivinių, odos. Herpesas būna dviejų tipo: pirmasis sukelia paprastąją ir peršalimo pūslelinę, antrasis – lytinių organų.

Būdingi pūslelinės simptomai yra šašai, žaizdelės ant lūpų arba lytinių organų, padidėję limfmazgiai, bėrimas, odos dilgčiojimas, skaidrios vandeningos pūslelės, galvos skausmas, niežulys, raumenų skausmas, karščiavimas.

Herpes virusas gyvena beveik kiekviename žmoguje – apie 96 procentuose, tačiau ne visiems viruso nešiotojams jis pasireiškia. Ir, deja, nėra vaistų, kurie sunaikintų virusą – patekęs į organizmą, jame jis išlieka visą gyvenimą. Vieniems virusas gali suaktyvėti periodiškai, kitiems – tik kartą. Tarp aktyvumo periodų virusas būna ramybės būsenoje. Dažniausiai virusas suaktyvėja nusilpus imunitetui, patyrus stresą, pervargus, prastai maitinantis, pasikaitinus saulėje.

Herpes komplikacijos – pavojingos

Daugeliui žmonių herpesas nesukelia rimtesnių komplikacijų. Tačiau kūdikiams ir žmonėms su nusilpusia imunine sistema jis gali būti pavojingas. Atsparumo neturintis organizmas nesugeba kovoti su jo dauginimusi ir plitimu, ir virusas gali nukeliauti bei pažeisti nervų sistemą, smegenų žievę ir kitus labai reikšmingus organus. Jeigu suaktyvėjęs virusas nukeliauja į smegenis, pasekmės gali būti tragiškos.

Taigi jeigu pasireiškia pūslelinės požymiai, labai svarbu yra stimuliuoti imunitetą, stiprinti organizmo atsparumą, jėgas, kad būtų sustabdytas viruso dauginimasis. Šiuo tikslu pagelbėti gali natūralios sudėties preparatai, turintys medžiagų, kurios suaktyvina ir sutelkia natūralius kūno gynybinius pajėgumus, neleidžia vystytis infekcijai ir leidžia organizmui nugalėti virusus bei regeneruoti audinius.

Išoriškai vartojamus preparatus reikia naudoti, kad užkratas neplistų ant sveikų audinių. Priešvirusinės natūralios sudėties priemonės, skirtos lūpų ir gleivinių priežiūrai bei apsaugai, itin tinka asmenims, kurie yra neatsparūs herpes infekcijai ar kitiems virusams. Jos padeda apsisaugoti nuo nepageidaujamų aplinkos veiksnių:, skatinančių viruso suatyvėjimą vėsios, drėgnos, vėjuotos aplinkos, taip pat perkaitus saulėje ar veikiant intensyviai saulės šviesai. Daugiau apie šias priemones galite sužinoti paspaudę čia.

Dalintis