Grilyje kepti patiekalai hepasan forte
Kepenų sveikata, Lotos Pharma

Vasara yra ne tik atostogų metas, bet ir tas laikas, kai daugiau patiekalų gaminame gamtoje. Smagu išsikepti šašlyką poilsiaujant prie ežero ar pasimėgauti grilyje ruoštais patiekalais savo namų terasoje. Tačiau ar po tokių sočių pietų visada jaučiatės gerai? Jei ir jus kartais kankina pilvo pūtimas ar kiti nemalonūs simptomai, skaitykite toliau. Šiame straipsnyje norime daugiau papasakoti apie tai, kas gali padėti mėgautis skaniu maistu, ruoštu grilyje.

Porcijų kontrolė ir sąmoningi pasirinkimai

Dažniausiai laikinas virškinimo problemas gamtoje sukelia tiesiog paprasčiausias persivalgymas ar kitokių nei įprasta namuose ingredientų pasirinkimas. Todėl jei norite ramiai mėgauti grilyje ruoštais patiekalais, neužmirškite pagalvoti apie tai, ar jums tikrai reikia pakartoti ir ką tiksliai verta dėtis į lėkštę.

Jei įprastai namuose nevalgote kepto maisto, gali būti, kad skrandis nebus patenkintas smarkiai pakeista lėkštės sudėtimi. Jei mėsą marinavote ne pats, o vaišinatės pas draugus, rinkitės mažesnę porciją ir nebijokite paklausti, kas tiksliai įeina į marinatą ar paprašykite nedidelio gabalėlio paragauti. Paklausę išvengsite galimų alergenų, o paragavę sužinosite, ar maistas nebus per aštrus, sūrus ir t. t. Taip pat įvertinkite, ar gaminamas maistas nėra riebesnis nei įprasta. Jei maistą ruošiate pats, galite rinktis liesesnę mėsą – ar tai būtų kiauliena, ar paukštiena, o jei vaišinatės svečiuose, galite paprašyti mažiau riebaus gabalėlio ar antrą mėsos porciją pakeisti grilyje keptomis daržovėmis. Grilyje kepti patiekalai gali būti ir sveikas, ir skanus pasirinkimas, tačiau reikėtų neužmiršti atsižvelgti į porcijų dydį bei ingredientus, kuriuos renkatės kepti bei valgyti.

Sveikata ir keptas maistas

Kai kalbame apie sveiką mitybą, dažnai akcentuojama, kad būtent keptas maistas yra prasčiausias pasirinkimas. Visgi grilyje kepti patiekalai yra viena geresnių alternatyvų, jei lygintume su maisto gruzdinimu ar kepimu keptuvėje, nes grilyje maistas nėra tiesiogiai kepamas aliejuje, o susidaręs riebalų perteklius nuvarva į pelenus.

Tiems, kas rūpinasi kepenų sveikata, keptas maistas taip pat yra rekomenduojamas vartoti itin saikingai. Norint mažesnio poveikio kepenims, reikėtų rinktis liesesnius, mažiau apskrudusius mėsos ar daržovių gabaliukus. Nepamiršti sveiko garnyro – salotų, pavienių vaisių ar daržovių ir pan. Taip pat atkreipkite dėmesį, kokį padažą renkatės – rinkitės natūralų pomidorų padažą su mažai ingredientų ar kitą žolelių, augalinį pagardą. Venkite riebių aliejaus, majonezo pagrindu pagamintų padažų. Kepenų sveikatai gali būti naudingi ir tokie augaliniai preparatai kaip cholinas, tikrojo margainio sėklos, kiaulpienių šaknys ir pan. Pavyzdžiui, cholinas padeda palaikyti normalią lipidų ir homocisteino apykaitą bei normalią kepenų funkciją. Tikrųjų margainių sėklose esantis silimarinas taip pat yra naudingas kepenų sveikatai. Su panašiomis sudedamosiomis dalimis galite rasti produktą „Hepasan Forte” kepenims su cholinu ir margainio sėklų ekstraktu.

Grilyje kepti patiekalai

Suvaldykite nemalonius simptomus

Trumpalaikiai nemalonūs simptomai po gausesnių pietų ar vakarienės gali būti palengvinami įvairiais augaliniais preparatais ar natūraliomis priemonėmis. Pavyzdžiui, jei kankina padidėjęs skrandžio rūgštingumas, gali būti naudinga išsitirti vitamino D atsargas organizme, o simptomams lengvinti pasidaryti ramunėlių ar imbiero arbatos.

Jei vargina pilvo pūtimas, padėti gali kmynų arbata ar augaliniai preparatai su pipirmėtėmis, pankoliais.  Pankolis kaip vaistažolė yra žinomas jau nuo Viduramžių, jo sėklos iš išvaizdos kiek primena kmynus. Tradicinėje medicinoje mėgstama pankolių sėklų arbata, kuri atpalaiduoja virškinimo takus, taip sumažina skausmą, dieglius, pilvo pūtimą. Pilvo pūtimui lengvinti taip pat dažnai vartojamas pipirmėčių, imbiero arbatos ar šių augalų maisto papildai.

Simptomams tęsiantis ilgesnį laiką ar sunkėjant, būtinai kreipkitės į savo šeimos gydytoją, nes tai gali būti rimtesnės ligos simptomas. O norint išvengti trumpalaikių virškinimo problemų po gausesnių pietų, keptų grilyje, nepamirškite rinktis optimalaus dydžio porcijas, vengti itin riebaus, aštraus maisto bei riebių padažų.

Hepasan forte kepenims

Dalintis