Laime, ramybe nervu sistema
Lotos Pharma, Miegas ir nervų sistema

Mūsų nervų sistema yra viso kūno valdymo centras. Ji siunčia signalus visoms kūno dalims ir yra atsakinga už viską, pradedant mintimis ir emocijomis, baigiant judesiais ir organų funkcijomis. Tačiau šiuolaikiniame pasaulyje nervų sistema dažnai susiduria su stresu, nuovargiu ir aplinkos dirgikliais. Į pagalbą gali ateiti L-tianinas – aminorūgštis, palaikanti nervų sistemos sveikatą ir sklandų veikimą.

Kaip veikia nervų sistema?

Nervų sistema susideda iš dviejų pagrindinių dalių: centrinės nervų sistemos (CNS), į kurią įeina smegenys ir nugaros smegenys bei periferinės nervų sistemos, jungiančios CNS su likusiu kūnu. Nervų sistemoje vyksta sudėtingas informacijos perdavimas tarp nervinių ląstelių, vadinamų neuronais. Šiam perdavimui būtini neurotransmiteriai – cheminės medžiagos, leidžiančios neuronams tarpusavyje bendrauti. Streso įtaka nervų sistemai gali būti įvairi. Stresas išskiria hormoną kortizolį, kuris gali sutrikdyti neurotransmiterių pusiausvyrą. Dėl to gali pasireikšti nerimas, miego problemos, dėmesio sutrikimas ir bendras sveikatos pablogėjimas.

L-Tianino vaidmuo nervų sistemos palaikyme:

Ši aminorūgštis, L-tianinas, dažnai yra randama žaliojoje arbatoje. Jis veikia kaip stimuliuojančio poveikio neurotransmiterio glutamato inhibitorius. Glutamato perteklius smegenyse gali sukelti pernelyg didelį neuronų aktyvumą, susijusį su nerimu ir stresu. L-tianinas padeda reguliuoti glutamato kiekį, skatinant raminančio poveikio neurotransmiterio GABA gamybą. Šis poveikis gali padėti:

  • Sumažinti nerimą ir stresą
  • Pagerinti miego kokybę
  • Padidinti budrumą ir dėmesį
  • Palaikyti kognityvinę funkciją

 

Taigi, L-tianinas ir kitos papildomos medžiagos gali būti natūralus sprendimas nervų sistemos palaikymui. Jis gali padėti sumažinti stresą, pagerinti miegą ir kognityvinę funkciją. Jei ieškote būdų palaikyti nervų sistemos pusiausvyrą ir susidoroti su kasdieniu stresu.

Sedanorm Spray l tianinas

Dalintis