ŠTI, šlapimo takų uždegimas
Lotos Pharma, Šlapimo takų sveikata

Vasara – puikus metas mėgautis saule, šiluma, keptu maistu ir gaiviaisiais gėrimais. Tačiau kartu su šiltesniu oru padidėja ir šlapimo takų infekcijų (ŠTI) tikimybė. Toliau straipsnyje aptarsime, kaip vasarą išsaugoti gerą šlapimo takų sveikatą ir kuo gali būti naudingos spanguolės bei D-manozė.

Kodėl vasarą kyla daugiau ŠTI?

  • Dehidratacija: vasaros metu gausiau prakaituojame, todėl labai svarbu gerti pakankamai skysčių. Nepakankamas vandens vartojimas gali sukelti šlapimo koncentraciją, o tai sudaro palankią terpę bakterijoms šlapimo takuose daugintis.
  • Maudymosi kostiumėliai: drėgni maudymosi kostiumėliai gali sudaryti palankią aplinką bakterijoms daugintis šlapime. Jei mėgaujatės vandeniu, svarbu maudymosi kostiumėlius kuo greičiau persirengti sausais rūbais.
  • Dažnas šlapinimasis baseinuose ar viešuose tualetuose: baseinų vanduo gali būti chloruotas, o viešuose tualetuose – daug bakterijų. Po apsilankymo baseine ar viešame tualete svarbu gerai intymias zonas nusivalyti švaria šluoste.

Spanguolės ir šlapimo takų sveikata

Spanguolės yra liaudies medicinoje nuo seno naudojama priemonė ŠTI prevencijai ir gydymui. Spanguolėse yra tam tikrų medžiagų, kurios gali padėti blokuoti bakterijų prisitvirtinimą prie šlapimo takų sienelių. Šios medžiagos yra vadinamos proantocianidinais. Spanguolės ir įvairūs ekstraktai, arbatos gali būti naudingos profilaktikai siekiant išvengti ŠTI.

Spanguoles, slapimo taku uzdegimas, d manoze

Kas yra D-manozė?

D-manozė, tai tam tikras angliavandenis, kurio nemaži kiekiai randami spanguolių uogose. Ši medžiaga yra siejama su mažesne šlapimų takų uždegimo pasikartojimo rizika. 2020 metais Europos urologų žurnale „EU Focus“ paskelbta mokslinių tyrimų apžvalga teigia, kad D-manozė gali būti siejama su pasikartojančio cistito prevencija. Ji trukdo uždegimą sukeliančioms bakterijoms prisitvirtinti prie šlapimtakių sienelių ir taip sumažina ligos riziką. Šlapimo takų infekcijos yra linkusios kartotis, todėl persirgus šia infekcija (ir sugėrus gydytojo išrašytus vaistus) yra verta pasirūpinti nereceptiniais produktais su D-manoze, kad būtų galima išvengti infekcijos pasikartojimo.

Patarimai šlapimo takų sveikatai vasarą

  • Gerkite pakankamai vandens;
  • Po maudymosi persirenginėkite sausais drabužiais;
  • Nesulaikykite šlapimo. Šlapinkitės kai tik pajaučiate poreikį.
  • Po apsilankymo tualete švariai nusivalykite intymias zonas.
  • Pasidomėkite spanguolių ir D-manozės produktais.
  • Prieš vartodami bet kokius produktus, būtinai pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Vasara mėgaukitės saule ir šiluma, tačiau nepamirškite rūpintis savo šlapimo takų sveikata.

Soluro DUO

Dalintis