Sąnariams, kremzlėms, kolagenas
Lotos Pharma, Sąnarių sveikata

Sąnarių skausmas ilgą laiką buvo laikytas tik vyresnio amžiaus žmonių problema. Tačiau jis užklupti gali ir jaunus, ir senus. Su šia problema vis dažniau susiduria ir jaunesni žmonės, tą gali lemti tiek netinkamas gyvenimo būdas – sėslumas, antsvoris, tiek ir netaisyklingas sportavimas ar per greitas krūvio didinimas pradėjus sportuoti. Todėl šiame tekste norime pakalbėti apie tai, kas gali padėti pasirūpinti jūsų sąnarių sveikata, kuo naudingas gali būti kolagenas bei ką daryti, kad judėjimu be skausmo galėtumėte džiaugtis kuo ilgiau.

Pagrindinės sąnarių priežiūros taisyklės

Kaip ir bet kuri kita organizmo sistema, sąnariai tinkamai veiks tik tada, kai jais kasdien rūpinsimės. O kas yra rūpestis sąnariams? Sveikam, jokių nusiskundimų neturinčiam žmogui, tai yra kasdienis poilsis, mankšta ir subalansuota mityba. Atsižvelgus į amžių, fizinio krūvio poreikis gali skirtis, tačiau iš esmės reikėtų kasdien sportuoti ar užsiimti aktyviomis laisvalaikio veiklomis, nes žmogaus kūnas (o tuo pačiu ir sąnariai) yra sukurti judėti.

Žinoma, šiuolaikinis gyvenimo būdas diktuoja, kad daug laiko praleidžiame sėdėdami – už automobilio vairo, prie kompiuterio. Todėl labai svarbu tikslingai pasportuoti prieš ar po darbo bei kaip įmanoma dažniau daryti pertraukėles, kurių metu galėtume atsistoti, pavaikščioti. Nepakankamai judant gali atsirasti sąnarių skausmas, kuris ilgainiui perauga ir į rimtesnis sąnarių problemas. Daugelis išmaniųjų laikrodžių primena, kad kas valandą reikėtų nueiti bent 200–300 žingsnių. Jei turite išmanųjį laikrodį – būtinai naudokitės šiais priminimais, tai geras startas norint pradėti rūpintis savo sveikata. Taip pat būtų verta numatyti laiko sportui. Kasdien bent 30–60 minučių išeiti pasivaikščioti, taip pat bent 2–3 kartus per savaitę sportuoti sporto salėje su svoriais. Jei individualios treniruotės – ne jums, galite išbandyti įvairias grupines treniruotes, kurios padės pasiekti surinkti savo fizinio aktyvumo minutes kartu su kitais.

Mitybos svarba sąnarių sveikatai

Sveika ir subalansuota mityba yra mūsų geros savijautos ir energijos pagrindas. Visgi visi puikiai žinome, kad ne visada pavyksta maitintis taip kaip norime. Kartais pritrūkta laiko pasigaminti sveiko maisto keliaujant, nėra galimybių gamintis komandiruočių metu ar tiesiog nelieka jėgų, kai vienu metu užgriūva projektai darbe ir vaikų ligos namuose. Kad ir kas nutiktų gyvenime, visada reikia ieškoti sveiko balanso tarp mitybos ir papildų vartojimo.

Vienas iš papildų, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį, jei domitės sąnarių sveikata, tai kolagenas. Nedenatūruotas II tipo kolagenas yra pagrindinis kremzlės struktūrinis baltymas, atsakingas už jos atsparumą tempimui ir kietumą. Kolageno mažomis dozėmis galime gauti su maistu, ypač iš želatinos ar tokių patiekalų kaip šaltiena, kur naudojami galvijų kaulai. Tačiau tokio tipo kolagenas yra gana prastai pasisavinamas, o kai kurie žmonės išvis jo nevirškina. Todėl maisto papildai tokiu atveju gali būti geriausias būdas gauti daugiau kolageno. Kaulų, raumenų ir sąnarių sveikatai taip pat svarbūs gali būti ir vitaminas D, magnis, B grupės vitaminai. Todėl galima rinktis sinergiškai veikiančius papildų kompleksus. Juos galite rasti mūsų Lotos pharma elektroninėje parduotuvėje.

Kaip ir prieš vartojant bet kokius kitus papildus, būtinai pasitarkite su savo gydytoju ar vaistininku. Tą itin svarbu padaryti, jei turite lėtinių ligų ar vartojate kokius nors vaistus ar kitus papildus. Jei sąnarių skausmas tęsiasi ilgai, trukdo atlikti kasdienes užduotis, nedvejodami kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Kentėti tikrai nereikia – šiuolaikinė medicina gali pasiūlyti daug sprendimo būdų jūsų sąnarių sveikatai!

Sąnariams papildai, nedenaturuotas kolagenas, kremzlems

Dalintis