Peršalimas

Nors peršalimai ir skaudanti gerklė mums dažniausiai asocijuojasi su darganotais orais ir žiema, tačiau temperatūrų kontrastas išeinant iš kondicionuojamų patalpų į šiltą orą, dažniau vartojami šilti gėrimai ir ledai susargdina dažną ir šiltuoju metų laiku. O jeigu gerklę pradėjo skaudėti labai smarkiai, galima įtarti anginą.

Anginos simptomai būna skirtingi

Nors angina serga dažniau vaikai, tačiau ja susirgti gali bet kurio amžiaus žmonės. Neretai angina tam pačiam žmogui gali kartotis nuo vaikystės. Vaikai ir jauni žmonės iki 20 metų dažniau serga bakterinės kilmės tonzilitu, suaugusieji – virusinės kilmės. Abiem atvejais greičiau suserga žmonės, kurių imuninė sistema yra nusilpusi – ligos sukėlėjai tuomet ima be didesnių kliūčių daugintis. Tonzilitas gali būti ūminis arba lėtinis. Kai pūlinga angina suaugusiems kartojasi bent 2 kartus per metus, vaikams – 3-4 kartus, diagnozuojamas lėtinis tonzilitas. Ūminis tonzilitas prasideda staiga ir nors gali kartotis, tačiau per ilgą laiko tarpą.

Bakterinės gerklės tonzilitą, be stipraus gerklės skausmo ir sunkumo ryjant, lydi staiga pakilusi aukšta temperatūra, gali atsirasti apnašų ant tonzilių, padidėti ir tapti skausmingi kaklo, pažandiniai limfmazgiai. Virusinės kilmės tonzilitą, be gerklės skausmo, įprastai lydi sloga, kosulys, akių skausmas, gali „laužyti kaulus“. Taigi jeigu susirgus temperatūra aukšta išlieka kelias dienas, o ant tonzilių yra pūlinukų, tonzilitas greičiausiai yra bakterinės kilmės ir dėl to reikėtų kreiptis į gydytoją.

Kaip greičiau pasveikti

Laikydamiesi ramybės režimo ir tam tikrų patarimų, susirgę ūmiu tonzilitu pasveikti galime greičiau. Susirgę žiemą ar kitu metų laiku, turime saugotis vėjo, skersvėjo, didesnių temperatūros kontrastų. Reikėti saugoti gerklę nuo dirginančio maisto, nevartoti karšto ir šalto maisto bei gėrimų, nevalgyti  rupių, aštrių patiekalų, negerti gazuotų, kofeino turinčių gėrimų. Labai tinka šilta vaistinių ramunėlių arbata, kuri turi dezinfekuojantį poveikį. Taip pat liepų, medetkų arbatos.

Gijimą gali paspartinti šildomi kompresai, didesnis suvartojamo vitamino C kiekis, taip pat patapos oro drėkinimas.

Sergant ūmiu tonzilitu, svarbu gerti daug skysčių, o kad tai būtų lengviau daryti, reikėtų sumažinti gerklės skausmą. Tam tinka purškalai, pastilės.

Anginos simptomų palengvinimui bei jos gydymui efektyvūs natūralios sudėties preparatai. Jie neturi šalutinių poveikių, būdingų cheminiams vaistams, o poveikis yra greitesnis nei vartojant pavienes natūralias priemones. Šie preparatai stabdo uždegimo plitimą, sumažina skausmą, palengvina rijimą, veikia antibakteriškai, pagreitina natūralius gijimo procesus, padeda regeneruotis pažeistiems audiniams. Jeigu norite apie šiuos preparatus sužinoti daugiau ieškokite čia.

Dalintis