Lotos Pharma, Širdies sveikata

Jei atšilus orams netenkina padidėjusios kūno apimtys ar tiesiog norite į vasarą žengti sveikesni ir laimingesni – metas susipažinti su viena maisto medžiaga, kurios, greičiausiai, jūsų mityboje yra per mažai. Ši maisto medžiaga yra skaidulos. Šiame straipsnyje norime plačiau pakalbėti apie įvairius būdus, kurie gali padėti reguliuoti svorį, taip pat apie skaidulų naudą, kaip jų gauti su maistu bei kada gali praversti skaidulų maisto papildai.

Sveikos mitybos principai – tik dalis svorio metimo programos

Jei jums aktuali svorio kontrolė, tikriausiai žinote, kad vienas iš būdų numesti svorio, tai sudeginti daugiau kalorijų nei jų suvalgote. Tačiau mesti svorį gali padėti ir kiti dalykai ar, tiksliau, jų visuma. Skaidulos – tai dar vis per mažai dėmesio sulaukiantis svarbus mūsų mitybos elementas, kuris gali padėti tiek ir reguliuoti svorį, tiek ir prisidėti prie bendros organizmo sveikatos. Todėl būtina plačiau pasidomėti skaidulomis jei norite numesto svorio ar tiesiog bendrai pagerinti organizmo sveikatą.

Be sveikos mitybos, fizinio aktyvumo ir pakankamo kiekio miego, svorio metimui svarbūs ir konkretūs kiekvieno iš šių aspektų parametrai. Plačiau norime pakalbėti apie mitybą ir skaidulas. Skaidulos, tai angliavandeniai, kurie nėra virškinimui, tačiau yra būtini, nes nukeliavę į mūsų žarnyną jie tampa „maistu“ čia gyvenančioms gerosioms bakterijoms. Tyrimai rodo, kad mūsų mikrobiotos sveikata gali būti susijusi net ir su nuotaikomis ar potraukiu saldumynams. Taigi sveika ir soti mikrobiota – sveikas ir laimingas žmogus.

Skaidulų su maistu galite gauti iš vaisių, daržovių. Svarbu rinktis ne šių ingredientų sultis, o valgyti visą vaisių ar daržovę, nes skaidulos yra būtent kietojoje žalumynų dalyje. Skaidulų taip pat yra kruopose, duonos gaminiuose. Per parą žmogus turėtų gauti apie 25–30 g skaidulų. Rinkdamiesi prekes parduotuvėje atkreipkite dėmesį, kiek skaidulų yra 100 g produkto – tai nurodoma produkto maistinės sudėties lentelėje. Pavyzdžiui, 100 g avižų turi apie 13 g skaidulų, ruginė duona apie 5 g, morkos apie 3 g, sojų pupelės 5 g, kopūstai 2 g ir t. t. Skaidulų visiškai neturi mėsa, pieno produktai. Taigi norint surinkti 25–30 g paros rekomendaciją tikrai reikia pasistengti!

Good Fiber svorio kontrolei

Skaidulos visapusei mūsų sveikatai

Be naudos svorio kontrolei, skaidulos gali būti naudingos ir visapusei mūsų organizmo sveikatai. Dar vienas svarbus teigiamas skaidulų poveikis, tai cholesterolio kontrolė. Padidėjęs cholesterolio kiekis yra viena iš širdies ir kraujagyslių ligų atsiradimo priežasčių. Cholesterolio kiekį didina raudona mėsa, saldumynai, riebus, keptas maistas. Todėl norint sumažinti jo kiekį yra svarbu koreguoti mitybą, taip pat padėti gali į mitybą įtrauktas daugiau skaidulų turintis maistas arba skaidulų maisto papildai.

Taigi skaidulos aktualios ne tik tada, kai padidėja mūsų kūno apimtys, bet ir norint bendrai pasirūpinti organizmo sveikata. Skaidulos gali padėti reguliuoti cholesterolio kiekį, o ilgalaikis skaidulų papildų vartojimas gali turėti visapusės teigiamos naudos. Žinoma, jei šiuo metu vartojate kokius nors vaistus ar sergate lėtinėmis ligomis, dėl papildų vartojimo visada geriausia pasitarti su savo gydytoju ar vaistininku. O pirmieji maži žingsneliai sveikos mitybos link gali būti tiesiog daugiau skaidulų turinčių produktų įtraukimas į jūsų kasdienę mitybą bei sulčių pakeitimas šviežiais vaisiais ir daržovėmis.

Atšilus orams norite atsikratyti papildomų kilogramų? Įtraukite į savo racioną tik vieną medžiagą

Dalintis