Miegas miego problemos melatoninas
Lotos Pharma, Miegas ir nervų sistema

Nemažai žmonių visame pasaulyje ir Lietuvoje turi įvairių miego sutrikimų. Įvairūs gyvenimo įvykiai gali nulemti mūsų nuotaiką ir neramias mintis, kurios užklumpa einant miegoti. Prastas miegas, sunkumai užmigti, dažni naktiniai pabudimai gali pakenkti bendrai sveikatai ir gerai savijautai. Melatoninas yra populiari priemonė, kurią žmonės vartoja siekdami pagerinti miegą, tačiau ar ji iš tiesų veiksminga?

Kas yra melatoninas?

Melatoninas yra natūralus hormonas, kurį gamina kankorėžinė liauka smegenyse. Jis vaidina svarbų vaidmenį reguliuojant miego ir būdravimo ciklą (cirkadinį ritmą). Kai temsta, melatonino gamyba padidėja, o tai signalizuoja organizmui, kad laikas miegoti.

Melatoninas ir miego problemos

Melatoninas gali būti naudingas tam tikroms miego problemoms spręsti, pavyzdžiui įveikiant:

Jet lag’ą: keliaujant per kelias laiko zonas melatoninas gali padėti jūsų organizmui prisitaikyti prie naujo miego režimo.

Pamaininis darbo grafikas: jei dirbate pamainomis, melatoninas gali padėti reguliuoti jūsų miego ir būdravimo ciklą.

Atidėlioto miego fazės sindromas: šis sutrikimas pasižymi vėliu užmigimu ir vėlesniu pabudimu. Melatoninas gali padėti anksčiau užmigti.

Alternatyvūs miego gerinimo būdai

Be melatonino, yra ir kitų dalykų, kuriuos galite pabandyti siekiant pagerinti savo miegą:

  • Miego higiena: laikykitės reguliaraus miego grafiko, eikite miegoti ir kelkitės tuo pačiu metu kiekvieną dieną, net ir savaitgaliais. Sukurkite ramią miego aplinką, kurioje būtų tamsu, vėsu ir tylu.
  • Atsipalaidavimo metodai: prieš miegą išbandykite atsipalaidavimo pratimus, tokius kaip meditacija ar gilus kvėpavimas.
  • Fizinis aktyvumas: reguliarus fizinis aktyvumas gali padėti geriau miegoti, tačiau vengiate intensyvių treniruočių likus kelioms valandoms iki miego.
  • Apriboti ekranų laiką: mėlyna šviesa, skleidžiama iš telefonų, kompiuterių ir televizorių ekranų, gali sutrikdyti melatonino gamybą. Prieš miegą stenkitės bent valandą nenaudoti šių prietaisų.

Taigi, melatoninas gali būti naudingas sprendžiant tam tikras miego problemas trumpalaikiu laikotarpiu. Tačiau prieš pradėdami jį vartoti, pasitarkite su gydytoju ir nepamirškite išbandyti kitų miego higienos praktikų, kurios gali padėti jums pasiekti geresnio miego. Produktai su melatoninu mūsų asortimente.

Melatoninas good Sleep caps

Dalintis