Kvėpavimo takų stiprinimas, Sloga

Varginanti sloga: kaip greičiau pasveikti?

Sloga – itin nemalonus simptomas. Dėl jos pasunkėja kvėpavimas, suprastėja gebėjimas jausti kvapus ir skonį, prasčiau išsimiegama, dėl to sumažėja darbingumas ir blogėja nuotaika.

Tam, kad būtų įmanoma slogą kuo greičiau išgydyti, galima imtis tam tikrų priemonių.

Kokios yra slogos priežastys?

Sloga yra dažniausias virusų sukelto peršalimo palydovas. Taip pat ji atsiranda dėl alerginių reakcijų, sušalus arba perkaitus, gali būti vienas iš simptomų sergant kitomis infekcinėmis ligomis.

Sloga, kuri užklumpa staiga, vadinama ūmine. Tai nosies ertmės gleivinės uždegimas, kurį paprastai  sukelia virusai. Gleivinė paburksta ir pradeda gaminti sekretą, kuris sukelia užgulimo jausmą ir teka, pradedama čiaudėti. Taip liga plinta oro-lašeliniu būdu, kai prie sveikų žmonių čiaudi arba kosėja sergantis žmogus.

Paprastai ligos pradžioje iš nosies tekantis sekretas būna vandeningas ir bespalvis. Vėliau jis ima darytis klampus ir keičia spalvą – darosi gelsvai žalsvas. Negydoma sloga gali užsitęsti ilgiau nei 7-10 dienų ir sukelti komplikacijas, kurios yra gana grėsmingos.

Būdai, kaip greičiau pasveikti nuo slogos

Vos pajutę, kad nosį užgulė, galime imtis tam tikrų priemonių, kad palengvintume gijimą. Purškiami vaistai slogai gydyti, kurie sutraukia gleivinę, neretai turi neigiamų šalutinių poveikių: juos vartojant ilgiau gali atsirasti priklausomybė, išsausėti nosies gleivinė ir išsivystyti medikamentinė sloga. Tačiau gydantis natūraliomis priemonėmis, galime išvengti neigiamų reiškinių.

Greitesniam gijimui ir slogos palengvinimui padeda:

  • Karštos vonios kojoms;
  • Didesnis vitamino C, cinko turinčių produktų vartojimas;
  • Nosies higiena: nosies ertmės plovimas jūros vandeniu sekretui tirštėjant;
  • Eterinių aliejų naudojimas.

Jeigu reikia papildomų priemonių, norėdami pagerinti užgultos ar varvančios nosies būklę, palengvinti kitą peršalimo palydovą kosulį, pagerinti bendrą savijautą ir pagreitinti organizmo atsistatymą, neprivalome būtinai griebtis cheminių vaistų.

Galime pagelbėti sau vartodami iš natūralių augalinių ekstraktų pagamintus produktus, vienu metu darančius poveikį tiek viršutiniams (nosies ir jos ančių), tiek apatiniams (bronchų) kvėpavimo takams. Tai natūralios sudėties preparatai, kurių sudėtyje yra su virusais ir bakterijomis puikiai kovojantis čiobrelių ekstraktas. Šeivamedžio ir raktažolės žiedų ekstraktai, kurie yra tokiuose produktuose, padeda atkurti optimalias kvėpavimo takų funkcijas. Malpigijos vaisių ekstrakte esančio vitamino C ir cinko derinys padeda sureguliuoti imuninės sistemos funkciją. Vitamino C ir cinko derinys ypatingai efektyviai stiprina imuninę sistemą, kuri labai svarbi kovojant su virusais.

Norite sužinoti apie šiuos produktus daugiau? Skaitykite čia

Dalintis