Peršalimas

Peršalimas vasarą. Ką daryti, kad greičiau pasveiktumėte?

Peršalimas dažniausiai asocijuojasi su lietingais orais rudenį ir šaltomis žiemomis. Tačiau iš tiesų peršalti arba pasigauti virusą galima visus metus. Tiesa, vasarą užsikrėtimų skaičius kiek sumažėja, nes dažniau vėdiname patalpas, būname gryname ore, taigi mažėja šansai užsikrėsti nuo kitų sergančių žmonių. Visgi peršalimas vasarą dažnai būna nemalonesnis, nes už lango šviečia saulė, norisi keliauti prie ežero ar bent pasideginti balkone, o jūs čiaudite, sloguojate, jums kyla temperatūra… Ką daryti? Padėti greičiau pasveikti gali kvėpavimo takams ir imunitetui stiprinti skirtos priemonės, tokios kaip jūros druska nosiai, aliejiniai purškikliai gerklei, nosies lašai ir t. t. Apie jas plačiau pasakojame šiame straipsnyje.

Geriausias gydymas – prevencija

Žinoma, geriausias kiekvienos ligos gydymas yra jos prevencija. Išvengti peršalimo visiškai nepavyks, bet tikimybė užsikrėsti sumažės, jei atliksite šiuos paprastus veiksmus:
• Visada plausitės rankas prieš valgį, grįžę iš lauko ir t. t.,
• Reguliariai vėdinsite patalpas, kur dirbate su kitais žmonėmis ar atėjus svečiams,
• Stiprinsite savo imuninę sistemą, laikydamiesi miego režimo, sportuodami, sveikai maitindamiesi. Taip pat padėti gali imunitetui stiprinti skirti papildai, pavyzdžiui, su vitaminu C, D, taip pat su cinku, flavonoidais (pvz., kvarcetinu).

Jei jau sergate…

Peršalimas gali būti gydomas pasitelkiant tas pačias priemones ir žiemą, ir vasarą. Labai svarbu leisti sau pailsėti (pasiimti laisvą dieną darbe ar nedarbingumo lapelį), vartoti pakankamai skysčių, geriausia – arbatų. Peršalus tinka aviečių lapai, čiobreliai, kmynai ir kitos natūralios arbatos. Kadangi jų išgersite nemažai, geriau rinktis ne žalią ar juodą arbatą, kad neišgertumėte pernelyg daug kofeino.
Be poilsio ir pakankamo kiekio skysčio, gydymas yra skirtas simptomams lengvinti. Nes peršalimas įprastai praeina per 3–10 dienų. Organizmas pats įveikia virusą, o mes galime tik padėti kovoti su virusu ir palengvinti simptomus.

Natūralios priemonės simptomams lengvinti

Užsikimšusiai nosiai padės įvairūs nosies lašai, jūros druska ar inhaliaciniai pieštukai, pavyzdžiui, su arbatmedžio aliejumi. Jie padeda atkimšti nosį, dėl to galima kokybiškiau išsimiegoti. Jums gali padėti ši linija, kuri yra sukurta naudojant Atlanto vandenyno vandenį. Pagal savo simptomus ir vartojimo patogumą pasirinkite jums tinkamiausią priemonę – purškalą, pieštuką, nosies lašus ar kt.
Gerklės skausmui lengvinti gali būti naudingi įvairūs aliejiniai purškikliai su medetkomis, šaltalankiais. Jie sudrėkina gleivinę, sumažina skausmą, panaikina nemalonų deginimo, dirginimo pojūtį. Jei vargina kosulys, padėti gali įvairūs sirupai, kurių sudėtyje yra raktažolės, šeivamedis, pušies žievės ekstraktas ir kitos natūralios priemonės. Įvairių priemonių rasite prekių kategorijoje „Kvėpavimo takams ir imunitetui“.
Tiesa, reikėtų turėti omeny, kad kaip ir kiekvienos ligos atveju, simptomams sunkėjant, kylant itin aukštai temperatūrai, derėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Specialistas, įvertinęs jūsų simptomus, paskirs reikiamus tyrimus ir, jei reikia, specialų gydymą. Nors įprastą peršalimą dažniausiai galima išsigyti namuose, tačiau visada reikėtų turėti omeny, kad yra (nors ir nedidelė) komplikacijų rizika, todėl dėl gydymo plano visada geriausia pasitarti su savo šeimos gydytoju.

Dalintis