Moterų sveikata, Šlapimo takų sveikata

Spanguolės jau nuo seniausių laikų naudojamos su šlapimo takais susijusių problemų gydymui ir prevencijai. Tačiau ar tiksliai žinote, kuri spanguolių dalis yra naudinga šlapimo takų funkcijai? Ar tai tik „liaudies receptas“, ar mokslinį pagrindą turintis maisto papildas? Šiame tekste norime plačiau pakalbėti apie šlapimo takų infekcijos atsinaujinimą bei spanguolėse esančią D-manozę bei kaip ji gali būti naudinga jūsų sveikatai.

Kodėl šlapimo takų infekcijos vis grįžta?

Cistitas arba šlapimo pūslės uždegimas – nemaloni, bet praktiškai neišvengiama diagnozė, kurią bent kartą gyvenime išgirsta kone kiekvienas žmogus. Cistitą sukelia bakterijos, dažnai Escherichia coli, Staphylokoccus saprophyticus ar kitos. Šlapimo takų infekcijos dažniau paveikia moteris nei vyrus, nes šios turi trumpesnę šlaplę ir bakterijoms lengviau patekti į šlapimo takus.

Skaičiuojama, kad net 20–30 % atvejų po pirminio sirgimo šlapimo takų infekcija per kelis mėnesius ir vėl pasikartoja. Kodėl taip nutinka? Cistitas gydomas antibiotikais, kurie gali susilpninti imunitetą ir sutrikdyti natūralią mikroflorą. Tai reiškia, kad bakterijoms bus lengviau pakartotinai „įsikurti“ jūsų organizme. Gera žinia ta, kad galima imtis tam tikrų prevencinių priemonių, norint sumažinti cistito pasikartojimo tikimybę.

D-manozė – natūrali gamtos dovana mūsų sveikatai

D-manozė, tai tam tikras angliavandenis, kurio nemaži kiekiai randami spanguolių uogose. Ši medžiaga yra siejama su mažesne šlapimų takų uždegimo pasikartojimo rizika. 2020 metais Europos urologų žurnale „EU Focus“ paskelbta mokslinių tyrimų apžvalga teigia, kad D-manozė gali būti siejama su pasikartojančio cistito prevencija. Ji trukdo uždegimą sukeliančioms bakterijoms prisitvirtinti prie šlapimtakių sienelių ir taip sumažina ligos riziką. Šlapimo takų infekcijos yra linkusios kartotis, todėl persirgus šia infekcija (ir sugėrus gydytojo išrašytus vaistus) yra verta pasirūpinti nereceptiniais produktais su D-manoze, kad būtų galima išvengti infekcijos pasikartojimo.

Jūsų šlapimo takų sveikatai

Nors cistitas dažniau užklumpa moteris, merginas, tačiau juo gali sirgti ir įvairaus amžiaus vyrai. Didesnę riziką gali lemti šie faktoriai:

  • Lytiškai plintančios ligos,
  • Lytinio gyvenimo pradžia,
  • Netinkama higiena dėl aplinkybių (pvz., turistaujant gamtoje, kur nėra galimybių tinkamai nusiprausti) arba prasti higienos įgūdžiai (kasdien praustis lytinius organus, po tualeto valytis tik nuo priekio atgal, o ne atvirkščiai ir t. t.),
  • Mažas skysčių vartojimas, karštas oras, kai organizmui gali reikėti daugiau skysčių,
  • Peršalimo ligos, nusilpęs imunitetas,
  • Aštrūs maisto produktai,
  • Vidurių užkietėjimas.

Jei galite sau pritaikyti vieną ar kelis šiuos punktus, vertėtų pasistengti koreguoti gyvenimo būdą, o profilaktiškai galima naudoti produktus su D-manoze. Ypač naudinga jei neseniai persirgote šlapimo takų uždegimu ir norite sustiprinti savo organizmą bei apsaugoti jį nuo infekcijos pasikartojimo.

Dalintis