Gudobeles spaudimui
Lotos Pharma, Širdies sveikata

Padidėjęs kraujo spaudimas yra gana dažna problema su kuria susiduria tiek vyrai, tiek moterys. Šiame straipsnyje norime plačiau papasakoti apie padidėjusio kraujo spaudimo simptomus, gyvenimo būdo pakeitimus, kurie gali turėti jam įtakos bei maisto papildus, kurie gali būti naudingi širdžiai bei kraujagyslių sistemai.

Kraujo spaudimas: kaip žinoti, ar viskas gerai?

Kraujo spaudimas yra svarbus sveikatos rodiklis, tačiau dažnai padidėjęs spaudimas nepasireiškia aiškiais simptomais, todėl jį reguliariai matuoti yra būtina. Normalus suaugusio žmogaus kraujo spaudimas yra apie 120/80 mm Hg. Nors padidėjęs kraujo spaudimas dažnai vadinamas „tyliuoju žudiku“ dėl simptomų nebuvimo, kai kuriais atvejais gali pasireikšti šie požymiai. Padidėjusio kraujo spaudimo simptomai:

  1. Galvos skausmas, ypač pakaušio srityje,
  2. Svaigulys ar pusiausvyros sutrikimas,
  3. Dusulys ar sunkumas kvėpuoti,
  4. Krūtinės skausmas ar diskomfortas,
  5. Padidėjęs nuovargis,
  6. Nereguliarus širdies plakimas,
  7. Kraujavimas iš nosies,
  8. Raudonis veide.

Jei pastebite šiuos simptomus, ypač jei jie pasireiškia dažnai ar kartu, rekomenduojama pasikonsultuoti su gydytoju. Kraujo spaudimą svarbu reguliariai sekti bei atlikti profilaktinius sveikatos patikrinimus. Svarbu atminti, kad reguliarus kraujo spaudimo tikrinimas namuose ar vaistinėje yra geriausias būdas anksti nustatyti padidėjusį spaudimą ir laiku imtis gydymo.

Iš mūsų senelių vaistinėlės – gudobelės preparatai širdžiai

Jei jau susiduriate su kraujo spaudimo problemomis ar gydytojas minėjo, jog jums būtų naudingi augaliniai preparatai širdžiai – susipažinkite su gudobele. Tiesa, atminkite, kad jei vartojate bet kokius vaistus ar gydytojo paskirtus maisto papildus, prieš pradėdami vartoti bet kokius kitus preparatus turėtumėte pasitarti su savo gydytoju dėl jų suderinamumo.

Gudobelė (lot. Crataegus) yra erškėtinių šeimos augalas, paplitęs Šiaurės pusrutulyje. Tai nedidelis medis arba krūmas, augantis iki 5–15 metrų aukščio. Gudobelė pasižymi kietomis, dažnai itin šakotomis šakomis su aštriais spygliais. Jos lapai yra karpyti, žiedai balti arba rausvi, susitelkę į skėtinius žiedynus. Rudenį ant gudobelės subręsta raudoni arba tamsiai raudoni vaisiai, vadinami obuoliukais.

Tradicinėje medicinoje gudobelė naudojama jau tūkstančius metų. Jos gydomosios savybės siejamos su širdies ir kraujagyslių sistemos stiprinimu. Gudobelė dažniausiai vartojama arbatos, tinktūrų, o dabar jau ir kapsulių pavidalu. Arbatai renkami gudobelių žiedai ir lapai arba vaisiai. Jie džiovinami ir gali būti naudojami visus metus. Tačiau patogiau ir tiksliau dozuoti yra jau paruoštus augalinius papildus, kurie gali būti su papildomomis medžiagomis, naudingomis kraujagyslių sistemai ir širdžiai. Pavyzdžiui, įvairių maisto papildų kapsulės be gudobelių savo sudėtyje turi ir magnio bei B grupės vitaminų (B1 ir B6). Juos galite rasti čia. Vienapiestės gudobelės padeda palaikyti normalią širdies ir kraujagyslių sistemos veiklą. Vitaminas B1 arba tiaminas padeda palaikyti normalią širdies veiklą.

Padidėjęs kraujo spaudimas, priklausomai nuo sutrikimo laipsnio, gali būti reguliuojamas vaistais ar koreguojant gyvenimo būdą, taip pat vartojant augalinius papildus. Atminkite, kad padidėjusio kraujo spaudimo simptomai ne visada yra jaučiami ar aiškūs, todėl labai svarbu profilaktiškai lankytis pas savo šeimos gydytoją. O jei gydytojas yra sudaręs gydymo planą – svarbu jo laikytis bei pasitarti su gydytoju dėl papildomų maisto papildų vartojimo.

Padidejes kraujo spaudimas kaip sumazinti

Dalintis